banner493

Özyiğit: “Filistinli öğrencilere yardıma hazırız”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, KKTC’de okuyan Filistinli öğrencilere yönelik başlatılacak yardım kampanyasına destek belirtti.

Özyiğit: “Filistinli öğrencilere yardıma hazırız”
banner432

Lefkoşa, 9 Ağustos 14 (T.A.K): Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, KKTC’de okuyan Filistinli öğrencilere yönelik başlatılacak yardım kampanyasına destek belirtti.

TDP’den verilen bilgiye göre Özyiğit, Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) Denetleme Kurulu Sekreteri Sami Fethi, Örgütlenme Sekreteri Omar Mustafa ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Rıza’yı kabul etti.

Sendika yetkilileri görüşmede, Cemal Özyiğit’e İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıların ardından KKTC’de okuyan Filistinli öğrencilere yardım etmek için çalışma başlattıkları bilgisini aktararak destek istedi.

TDP Genel Başkanı Özyiğit, KKTC’de öğrenim gören ve savaş nedeniyle mağdur olan Filistinli öğrencilere yardıma hazır olduklarını söyledi.

Özyiğit, “İsrail’in Gazze’ye saldırılarına ve 1800’ü aşkın Filistinli’nin acımasızca katledilmesine çanak tutan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile seyirci kalan Birleşmiş Milletler (BM) ile Avrupa Birliği’nin (AB) tutumlarının kabul edilemez olduğunu” vurguladı.

Özyiğit ayrıca, Ortadoğu’da akan kanın durdurulması ve Gazze’deki halka yardım eli uzatılarak yaraların sarılmasına katkıda bulunulması gerektiğinin de altını çizdi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 13:18
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner468

banner460