banner556

Başman’dan açıklama

Küçük Kaymaklı Kulüp Başkanı Ali Başman, Çağrı Kıral’ın mahkemeye verilmesi ve sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili basın bildirisi yayınladı. Ali Başman’ın bildirisi şöyle:

Başman’dan açıklama
   “16 Ekim Cuma günü yerel bir gazetede yayınlanan “Sonunda Mahkemelik Oldular.” başlıklı yazıyı hayretle okurken, “Yavuz Hırsız Ev sahibini bastırır” atasözünün de ne kadar doğru bir atasözü olduğunu anladım.
Bir kişi düşünün ki bir Mağazaya gidiyor, Mağazadakiler kendisini tanıdığı için almış olduğu ürünlerin ödemesini sonra yapacağını söyleyerek kredili ürün satın alıyor ve mağazadan ayrılıyor. Makul bir süre sonra kendisine borcuna ödeme yapması hususunda birkaç kez ulaşılıyor fakat kendisi bir türlü borcunu ödemeye yanaşmıyor, iş yargıya intikal edince de benim kulüpten alacağım vardı onun için ödemedim diyor. Sosyal medyada yalan, yanlış, akıllara durgunluk veren yayınlar yaparak, egosunu tatmin etmek adına kendisine destek arıyor. Maalesef, bedavacılığı kar sayan bu zihniyetine de belli bir kesimden bilinçsizce destek buluyor. Zatı muhterem Küçük Kaymkalı Spor kulübünün lisanslı oyuncusu (ancak bu yıl Çetinkaya Spor Kulübü’ne kiralanan) Çağrı Kıral. 

Bir kere, alışveriş yaptığı Nike Mağazası Tüzel bir kişilik ve şayet iddia edildiği gibi Kaymaklı Kulübünden herhangi bir alacak var ise (ki yoktur), bu alacak Nike Mağazasından yapılan alışverişle bağdaştırılamaz, karıştırılamaz. 

İkincisi, Çağrı Kıral’ın kulübünü ve camiasını mağdur ederek, kendisinden başka kimseyi bir saniye bile düşünmeden, bencilce bir günde nasıl BAL Ligi’ne transfer olduğu ve bu hareketinden ötürü kulübüne verdiği zarar sanırım herkesin malumudur. 

Detaylara bakıldığında zaten olayın gelişimi ve mağdur olan ve mağdur edilen taraflar son derece net, ancak Çağrı’nın kulübüne, Takım Arkadışlarına ve camiasına verdiği zararı hesap etmeden ve büyük bir pişkinlikle Kulüp’ten alacağım var argumanını ortaya atabilmesi açıkçası anlaşılabilecek bir durum değil.  Gelip borcunu ödeyeceğine, bu konunun hukuğa taşındığı için utanç duyacağına bir de üste çıkmaya çalışıyor, pes doğrusu...

Son olarak belirtmek isterim ki, bu konu artık davaya intikal etmiştir ve hak yerini bulacktır ve bu davadan gelecek olan, gerek Şirket’imin, gerekse Avukatımız Savaş Atakan’ın tüm alacakları SOS Çocuk Köyü’ne bağışlanacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 09:06
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465