Bunu hak etmedik

MTG Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından verilen cezalara tepki gösterdi

Bunu hak etmedik

 Mağusa Türk Gücü, Futbol Federasyonu disiplin kurulu tarafından verilen cezalarla ilgili açıklama yaparak saha kapatma cezası ve diğer cezaları hak etmediklerini belirtti. 

Yapılan açıklama şöyle: 
“Bugüne kadar hiçbir husumetimiz olmamış kardeş kulüp Doğan Türk Birliği ile oynanan karşılaşma gayet centilmence geçmiş ve maç içerisindeki ufak tefek sertlikler dışında hiçbir olay yaşanmamıştır.  Maç sonlandıktan sonra futbolcumuzu darp ederek olayları başlatan futbolcu bellidir. Olayları başlatan oyuncu ile olaylara sonradan müdahil olmak zorunda kalan futbolcular ceza oranı olarak, bize göre adalet terazisinde yargılanmamışlardır. MTG futbolcuları ve teknik ekibi olayları başlatan taraf olmamasına rağmen toplamda daha fazla ceza almıştır.
Bizi şaşırtan bir diğer husus ise 1 maç saha kapatma cezası almış olmamızdır. Bizim sorumluluğumuzda olmayan bir sahada, saha olaylarından nasıl sorumlu tutulduk? Bunun mantıklı bir açıklamasını beklemekteyiz. Sahaya giren tek bir MTG taraftarı yokken, sahaya yabancı madde atan, küfür eden bir tek MTG taraftarı yokken nasıl oluyor da bizim taraftarlarımız cezalandırılıp sahamız kapatılıyor?
Maç sonrası yaşanan olayları ayırmak amaçlı sahaya giren MTG yöneticileri vardır ve yöneticilerimiz bu müdahaleyi yapmasa olaylar çok daha vahim boyutlara taşınabilirdi. Olayları ayıran ve sakinleştiren yöneticilerimiz dışında sahaya giren kimse yokken, saha kapama cezasının gerekçesi nedir? Biz, sorumluluk gereği bilinçli olarak olayları yatıştırmaya çalışan yöneticilerimizden dolayı teşekkür beklerken, en güzel teşekkürü disiplin kurulu sahamızı kapatarak vermiştir.
Maç sonu olayları ayırmak amaçlı sahaya giren ve bizim yönetici arkadaşlarımızla birlikte sağduyulu davranıp olayları yatıştıran Doğan Türk Birliği yöneticilerine ve başkanına da teşekkürlerimizi sunarız. Bize göre iki camia da bu olaylardan saha kapama cezası almayı hak etmemiştir.
Mağusa Türk Gücü camiası olarak; her ne ceza verilirse verilsin, doğru bildiğimiz centilmenlik ruhundan taviz vermeden, maçlar nerede oynanırsa oynansın, taraftar, futbolcu, teknik ekip, yönetim kurulu ve başkan tek yumruk olup o statları doldurup, takımımıza desteği sürdürüp, hedefimize mutlaka ulaşacağız.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER