Çamlıkspor ve YDÜ şampiyon

Voleybolda Rauf Raif Denktaş Kupası’nın sahipleri dün akşam oynanan maçlarla belli oldu

Çamlıkspor ve YDÜ şampiyon
Voleybol Federasyonu tarafından organize edilen Rauf Raif Denktaş Kupası’nı kadınlarda Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor erkeklerde ise Yakın Doğu Üniversitesi kazandı.

Kadınlarda Çamlıkspor ilk kez kupayı aldı
Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maçlarda kadınlarda Mağusa Belediyesi Çamlıkspor, Lefke Avrupa Üniversitesi’ni 25-18’lik sete karşılık 25-18, 25-21 ve 25-23’lük setlerle 3-1 mağlup ederek kupanın sahibi oldu.
Kupayı ilk kez müzesine götüren Çamlıkspor’a madalya ve kupaları Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu tarafından verildi. İkinci Lefke Avrupa Üniversitesi’ne kupası ise Voleybol Federasyonu yönetim kurulu üyesi Buran Atakan tarafından verildi.

Erkeklerin şampiyonu YDÜ
Gecenin ikinci maçında ise erkeklerde Yakın Doğu Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni 3-2 mağlup ederek şampiyonluk kupalarını kaldırdılar. 
Yakın Doğu Üniversitesi, 1-0 geriye düştüğü maçta 27-25 ve 27-25’lik setlere karşılık 
26-24, 25-17 ve 15-11’lik setlerle 3-2 kazanarak kupayı üçüncü kez kazanmanın sevincini yaşadı. Şampiyon Yakın Doğu Üniversitesi’ne kupası Voleybol Federasyonu başkanı Enver Kaya tarafından verilirken ikinci Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne kupa ve madalyaları Voleybol Federasyonu asbaşkanı Hasan Zabitoğlu tarafından verildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2018, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER