banner493

FIFA’da aynı çizgide

Kutsokumnis, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun KOP’a katılım başvurusunu beklediğini açıkladı

FIFA’da aynı çizgide
banner432
Kıbrıs Rum Futbol Federasyonu (KOP) Başkanı Kostakis Kutsokumnis, FIFA ve KOP’un, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun (KTFF) KOP’a katılım başvurusunda bulunmasını beklediğini savundu.

KTFF’nin başvurusunu bekliyoruz
İsrail ve Filistin arasında var olan futbol sounlarını çözmek amacıyla  FIFA’nın temsilcisi olarak İsrail’de bulunan KOP Başkanı Kostaskis Kutsokumnis, burada, Rum Haber Ajansı’na(KİPE) yaptığı açıklamada, “Kıbrıs futbolunun birleştirilmesi” için FIFA himayesinde, KTFF ile KOP arasında imzalanan anlaşmanın hayata geçirilmesine yönelik bir adım olarak, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun, KOP’a katılım başvurusu yapmasının beklendiğini savundu.

“Başvuru değerlendirilecek ve ilerleyeceğiz”
Kutsokumnis açıklamasında “KOP’un üyesi olması için KTFF’nin başvurusunu bekliyoruz. Bu KOP’un ilgili makamlarının önüne getirilip değerlendirilecek ve bunun akabinde ilerleyeceğiz” ifadesini kullandı.

FIFA da aynı çizgide
FIFA’nın da aynı çizgide bulunduğunu ifade eden Kutsokumnis, ilgili açıklamanın, FIFA Başkanı Joseph Sep Blatter tarafından, Brezilya’da gerçekleştirilen FIFA Genel Kurul toplantısı çerçevesinde yapıldığını anımsattı.
 
Askıda olan müzakere değil üyelik konusudur
Kutsokumnis, buna bağlı olarak askıda olan noktanın daha ileri müzakere değil, “KTFF’nin, KOP üyesi haline gelmesi” olduğunu belirtti.
“Bu konuda KTFF ile bazı görüşmelerin olup olmayacağı” şeklindeki bir soru üzerine Kutsokumnis, “herhangi bir görüşmeye gerek olacağını sanmadığını” söyledi.
 
Bir sonraki resmi görüşme KTFF’nin KOP’a üyeliği
KOP’un, gayri resmi şeklinde, dostane bir görüşmeyi ret etmesinin hiçbir zaman söz konusu olmadığını, “bir sonraki resmi görüşmenin, KTFF’nin, KOP’a katılım başvurusuyla ilgili olması gerektiğini” ifade eden Kutsokumnis, bu aşamada, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile devam eden bir müzakere sürecinin bulunmadığını belirtti.
 
Sıradaki adım KTFF başvurusu
Kutsokumnis sözlerinin devamında, yapılması muhtemel bir görüşmenin gayri resmi olacağını ve de bazı gayri resmi görüşler için gerekmesi muhtemel izahatlarla ilgili olacağını ifade etti. İmzaladıkları belgenin, gelecekte ne olacağına dair yol gösterici belge olduğunu belirten Kutsokumnis, FIFA’nın, bir sonraki adımı, “KOP’a katılım başvurusunda bulunması gereken” Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’ndan beklediğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2014, 08:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Xyz
Xyz - 8 ay Önce

Ohoooo pezonun biri olumsuza basmis

Sarp
Sarp - 8 ay Önce

Türklerle aynı hastanede olmaktan bile imtina eden Rumlarla bu saatten sonra anlaşma olmasi çok zor. Zaten adada şu anda defacto bir durum var.46 senedir ayni adada birbirinden ayri yasayan 2 toplum var. Çare AB çatısı altinda 2 ayrı devlet.

banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner473

banner460