Galatasaray, Lucescu ile görüşüyor

Galatasaray Kulüp Başkanı Dursun Özbek, Rumen teknik direktör ile görüştüklerini açıkladı

Galatasaray, Lucescu ile görüşüyor
banner432
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, teknik direktör arayışlarını sürdürdüklerini ve Mircea Lucescu'nun ilk tercihlerinden biri olduğunu söyledi.
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek "Yeni teknik direktör konusunda geç kalmadık çünkü acele karar vermek istemiyoruz. Görüşme yapmak istediğimiz teknik adamlar şu anda bir yerlerde görev yapıyor ve sezonun bitmesini bekliyor. Mircea Lucescu ile yüz yüze görüşme yapacağız. Lucescu, Galatasaray'a büyük hizmetlerde bulunmuş birisi. Kendisi Galatasaray için çok önemli bir isim ve ilk tercihlerimizden biri. Bu konuda kendisiyle bir telefon görüşmesi yaptık. Bu konuşmanın ardından bizden süre istedi. Dolayısıyla şu anda bu süreyi değerlendiriyor. Fakat burada asıl kararı verecek olan Galatasaray yönetim kuruludur. Lucescu gerçekten de çok önemli bir isim. Transferi konusundaki iradesi, kendisiyle yüz yüze yapacağımız görüşmenin akabinde belli olacak" ifadesini kullandı.
Dursun Özbek, Galatasaray'ın efsane teknik direktörü, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile ilgili soru üzerine,"Fatih Terim, Galatasaray'ın imparatoru ve efsane teknik direktörü. Şu anda görevde olması ve milli takımı çalıştırması, Galatasaray'ın şanssızlığı. Görevdeki bir antrenörün konuşulmasının etik olduğunu düşünmüyorum. Elbette ki, Fatih hocayı kim istemez. Keşke Galatasaray'ın başında olsaydı. Her Galatasaraylının yüreğini hoplatan bir taleptir. Şu andaki görevi itibarıyla bu konunun üzerine gitmedik. Avrupa Şampiyonası öncesinde çok yanlış olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
Galatasaray'ın eski ikinci başkanı Ali Dürüst ile başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak'a "Gel sen başkan ol, ben de üye olayım" teklifinde bulunduğunu kaydeden Özbek "Fakat girmek istemediler ve ben başkan oldum" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 10:27

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER