Garava yükselişte

Merit Alsancak Yeşilova aldığı başarılı sonuçlarla puanını 17’ye çıkardı

Garava yükselişte

 Yusuf YILDIZEV

K-PET Süper Lig’de son 4 karşılaşmasını kazanarak çıkışa geçen Merit Alsancak Yeşilova’nın teknik adamı Şenol Canbulat ile takımın genel durumu, hedefleri ve Girne Halk Evi karşılaşmasını konuştuk.

Takımın genel durumu
Takımın 4 maç kazanmasından sonra moral ve motivasyon seviyesinin üst düzeye geldiğini ve oyuncuların özgüveninin yerinde olduğunu belirten tecrübeli teknik adam, Hamis’in sakatlığının bu karşılaşma için belirsiz olduğunu, Makoun’un ise kırmızı kart cezasından dolayı takımdaki yerini alamayacağını belirtti.

1 oyuncu kadro dışı 
Geçen hafta ki Gençlik Gücü karşılaşmasında oyundan alınırken kenar yönetime tepki gösteren ve bunun akabinde yönetim kurulundaki bazı üyelere söylemleri ve davranışları dolasıyla Mustafa Yaşınses’in süresiz kadro dışı bırakıldığı öğrenildi.

Girne Halk Evi karşılaşması
İlk devrenin son 4 maçına girilirken çok önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını vurgulayan Şenol hoca, zorluk derecesinin üst düzeyde olacağı bir mücadele olacağını, rakibin tehditlerini bildiklerini ancak hedeflerinin 3 puan alarak seriyi devam ettirmek olduğunu sözlerine ekledi.

Genç rotasyon
Genç oyunculardan Mejdi, Mustafa, Vakkas, Memduh ve adını sayamadığımız diğer futbolcu arkadaşların çalışma ahlakı, kendilerini adanmışlık ve gelişmeye açık potansiyellerinden çok memnun olduğunu belirten Şenol Hoca, bu oyuncuların geleceklerinin bu çalışma azmiyle parlak olduğunu söyledi.

Hücum ve Savunma performansı
Takım savunmasının istikrar sağladığını ve bu konuda çok memnun olduğunu belirten Şenol hoca, hücum hattındaki Burak, Yasin ve Billy’nin performans olarak istedikleri noktaya geldiğini söyledi. Yasin’in ve Burak’ın hücumda sorumluluk aldığını ve skora etki ettiğini belirtti. Takımın eksik gördüğü noktalardan birinin çok koşan ve savaşan Billy’e pozisyon hazırlayıp topu servis etmek olduğunu düşünen Şenol hoca, bu konuda da çalışmalarını sürdüklerini vurguladı.

Lig hedefi
Takımın kaliteli oyunculardan kurulu olduğunu, bu sezon için hedeflerinin üst sıralarda yer almak olduğunu belirten Şenol Hoca, spesifik bir  lig sırası belirlemediğini ancak potansiyellerini sahaya yansıttıklarında hiçbir şeyin sürpriz olmadığını söyleyerek sözlerini tamamladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER