”Hedeflerimize ulaştık”

MTG Altyapı Koordinatörü Kemal Okta bir yıllık hedeflerini gerçekleştirdiklerini açıkladı

”Hedeflerimize ulaştık”

 Mağusa Türk Gücü Altyapı ve Sportif Koordinatörü Kemal Okta akademide geçen 1 yılı değerlendirdi. Kemal Okta 1 yılın sonunda hedeflerini genel olarak gerçekleştirdiklerini söyledi ve değerlendirmelerde bulundu.

“A2 takımımız sezonu başarılı bir yerde tamamladı”
Kemal Okta a2 takımı hakkında bilgiler vererek takımın oldukça genç yaştan çocuklardan oluştuğu ve hedeflerinin sezon başında ilk 10’na girmek olduğunu fakat sezonu ilk 6’da bitirerek planladıklarından daha iyi bir noktada bitirdiklerini söyledi. Bu sezon oldukça genç bir kadro ile yarıştıklarını ve amaçlarının takım olgusunu yaratmak olduğuna vurgu yapan Okta gelecek sezon hedeflerinin ilk 5 te yer almak olduğunu söyledi.

“U15’de çıta yükselecek”
Mağusa Türk Gücü U15 Takımı olarak bu sezon gruptan lider çıktıklarını belirten Kemal Okta gelecek sezon bunun daha üst seviyelere çıkmasını sağlayacaklarını söyledi. Bu sezon oyuncu sıkıntısı yaşadıklarını söyleyen Okta fakat bunu araştırma yaparak iyi oyuncular bulduklarını ve civar köylerden oyuncu olarak çözdüklerini söyledi.

“Altyapıda 5 yıllık program yaptık”
Mağusa Türk Gücü altyapısını daha da ileriye götürmek için var güçleri ile çalıştıklarını söyleyen Kemal Okta 5 yıllık plan çerçevesinde 7 elit grup oluşturduklarını ve 1 sezonda 70 tane maç yaptıklarını söyledi. Altyapıya ilginin büyük odluğunu vurgulayan Kemal Okta bu şekilde ilgi artmaya devam ederse yeni tesis ihtiyaçları doğacağını söyledi. Yeni tesis için Başkan Koral Bozkurt’un projesi olduğunu da belirtti. Altyapıya büyük önem verdiklerini ve çağdaş bir yapı ile çalışmak için psikolog Mehtap Kalaycı ve sporcu beslenme uzmanları ile çalıştıklarını söyledi.

“Öncelikli hedefimiz istikrar”
Kemal Okta gelecek planları ile ilgili öncelikle planlarının devam eden düzeni korumak ve istikrar yakalamak olduğunu söylerken istikrar olarak ilk adımı hocalar ile 2 yıllık sözleşme yaparak attıklarını belirtti. Kemal Okta; ”Gelecek sezon en çok lisans çıkartan kulüplerden biri olacağız ve A takıma oyuncular vereceğiz.” dedi. Kemal Okta bu süreçte birçok zorluklar yaşadıklarını fakat bu süreçte kendilerine destek olan Başkan Koral Bozkurt, altyapı 
yöneticileri Enver Karakaya, Fırat Özatilla ve sporcular ve onların ailelerine teşekkür etti.

“Birbirinden değerli altyapı hocalarımız var”
MTG altyapısında çok değerli bir ekip kurduklarını belirten Okta A2 antrenörü Kamil Arifoğlu,U15 antrenörü Ali Samancıoğlu ve altyapı antrenörleri Anıl Mavi, Batın Ekiz, Derviş Menekşeli, Berk Tursan, Doğukan Güneş, Serkan Onurel, Hakan Şeren, Hacı Ahmet Akkaya, Yasin Okur ve Aykut Şengül’le teşekkür etti. Son olarak bir yıl boyuncu kendilerine maddi manevi destek olan Aspava Restaurant, Latifoğlu, Atakom ve Northernland’a teşekkür etti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER