Kadınlarda GAÜ erkeklerde LAÜ şampiyon

KTSYD Masa Tenisi Turnuvası büyük çekişme içinde geçen maçlar sonunda hafta sonu tamamlandı

Kadınlarda GAÜ erkeklerde LAÜ şampiyon

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Masa Tenisi Turnuvası hafta sonu gerçekleştirildi.
KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Masa Tenisi Federasyonu işbirliğinde KKTC Telsim’in katkılarıyla gerçekleştirilen maçlarda büyük çekişme yaşandı.

Erkeklerde LAÜ şampiyon
Büyük erkekler kategorisinde eleme usulüne göre gerçekleştirilen maçlarda Lefke Avrupa Üniversitesi finaldeki rakibi Girne Amerikan Üniversitesi’ni yenerek şampiyon oldu. Final karşılaşmasında LAÜ ile GAÜ oyuncularının büyük çekişmesi ise görülmeye değer bir oyundu.
Erkeklerde ikinciliği Girne Amerikan Üniversitesi üçüncülüğü ise ANKA Spor Kulübü elde etti.

Kadınlar şampiyonu GAÜ
Turnuvada lig usulüne göre oynanan kadınlar maçı ise büyük çekişme içinde gerçekleşti. İlk üçe giren takımların 72şer puan toplamaları sonunda sıralama averajla belirlendi.
Turnuvada 7 puan toplayan Girne Amerikan Üniversitesi artı 1 averajla şampiyon olurken, 7 puan toplayan ancak averajı sıfır olan Yakın Doğu Üniverstesi ise ikinci oldu.
Organizasyonda üçüncülüğü ise KKTC Kültür ve Dayanışma Derneği’de 7 puan ve eksi 2 averajla üçüncülüğü elde etti.

Ödüller verildi
Final maçları sonunda düzenlenen ödül töreninde kadınlarda dereceye girenlere ödülleri Kıbrıs Türk SPor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben tarafından verilirken,erkeklerde dereceye girenlere ödüllerini KKTC başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu’dan aldı.
Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Bekiroğluları da KTSYD Başkanı Çelen Oben ve Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu’ya katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER