banner564
banner556

Kupa Boğaztepe’nin 

Kulüplerarası trap şampiyonası hafta sonu Gönyeli Atış Poligonu’nda gerçekleştirildi

banner611
Kupa Boğaztepe’nin 
banner598
banner616

KKTC Atıcılık Federasyonu tarafından organize edilen “2019 Trap Kulüplerarası Kupası”  Gönyeli Atatürk Atıcılık Kompleksi Özer Boyacı Atış Poligonu’nda yapılan final atışlarının ardından tamamlandı. 

2 gün süren mücadele sonunda Büyük Erkeklerde Boğaztepe Avcılık Atıcılık adına yarışan  Ahmet Paralik, Genç Erkeklerde Cihangir Avcılık Atıcılık adına yarışan Özkan Uzunsaf,  Veteranlarda ise Ferdi olarak yarışan Ahmet Gulle birincilik Kupasının sahibi oldu. 
Takım klasmanında ise Ahmet Paralik, Volkan Sönmez ve Ahmet R.Arkoç’tan oluşan Boğaztepe Avcılık Atıcılık Birinci Takımı toplam 324 PUAN atarak 2019 Trap  Kulüplerarası Kupası’nın sahibi oldu. 
Müsabakaya toplam 26 atıcı sporcu katılırken sporcular ilk gün 75 ve 2.gün 50 olmak üzere toplam 125 hedef plak'a atış yaparak en iyi dereceyi elde etmeye çalıştılar. 
Müsabakalarda dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törende Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu tarafından verildi.

Derece alan Kulüpler ve atıcı sporcular aşağıdaki gibidir.

Finale kalma başarısı gösteren altı (6) Atıcı sporcular ve toplam puanları,
Ahmet Paralik        114 Puan  (Boğaztepe A/A)            
Ahmet R.Arkoç        113 Puan  (Boğaztepe A/A)
Raif PAŞA            110 Puan  (Gazimağusa A/A)    
  Doğukan Kıranoğlu    106 Puan  (Ferdi A/A)
Halil Paşa            106 Puan  (Gazimağusa A/A)
Hasan Eylenceli        105 Puan  (Gönyeli A/A)    

TRAP Müsabakasında Derece alan Kulüpler ve atıcı sporcular aşağıdaki gibidir.

Büyük Erkekler:
1-    Ahmet PARALİK    ( Boğaztepe  A/A )
2-     Hasan EYLENCELİ    ( Gönyeli A/A )
3-     Raif PAŞA        ( Gazimağusa  A/A )

Genç Erkekler:
1.    Özkan Uzunsaf    ( Cihangir A/A )
2.    Akif Emirsoyu    ( Gönyeli A/A )

Veteran Erkekler:
1.    Ahmet Gulle    ( Ferdi )
2.    Ekrem Günbay    ( Gazimağusa  A/A ) 

Kulüp Dereceleri:

1.    Boğaztepe  A  / A    1’inci Takımı 324 Puan (Ahmet R.ARKOÇ, Volkan Sönmez, Ahmet Paralik)
2.    Gönyeli  A  / A            1’inci Takımı 314 Puan (Cemal Dayı,Hasan Eylenceli,Hasan Emirsoyu)
3.    Gönyeli  A  / A            2’nci Takımı  293 Puan (Osman benli,Osman Sertsoy,Bora Hacı)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473