Özgüren son yolculuğuna uğurlandı

Önceki gün rahatsızlanarak yoğun bakıma alınan Raif Özgüren, dün sabah yaşamını yitirdi

Özgüren son yolculuğuna uğurlandı

Bir süredir kalp nakli bekleyen ve tedavi gören spor yazarı, BRTK program yapımcısı, KTSYD Genel Sekreteri Raif Özgüren dün sabah yaşamını yitirdi. Uzun süredir kalp problemi yaşayan Özgüren, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yatmaktaydı. Önceki gün solunum yetmezliği nedeni ile yoğun bakıma alınan Özgüren, dün sabah 7.00 civarında hayatını kaybetti. 

BRTK’da anma töreni düzenlendi
Özgüren için dün sabah çalıştığı kurum olan BRTK’da tören düzenlendi.
BRTK’dan yapılan anma töreninde konuşan KTSYD Başkanı ve mesai arkadaşı Çelen Oben “Aynı masayı, aynı yemeği, aynı haberi paylaştık. Onun hastaneden çıkmasını beklerken üzücü haber geldi. Hepimizin başı sağ olsun” dedi. 
BRTK Müdürü Aysu Basri Akter ise konuşmasında “Söyleyecek çok fazla söz yok. Onun anısını yaşatacağız” dedi. Törenin ardından Özgüren alkışlarla BRTK’dan uğurlandı. Özgüren’in cenazesi İsmail Safa Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Lefkoşa Kabristanlığı’na defnedildi. 

Derbi maçta anılacak
Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu işbirliğinde bugün oynanacak olan Çetinkaya – Yenicami Süper Lig 14. Hafta açılış maçı öncesinde Raif Özgüren anısına bir dizi etkinlik düzenlenecek. Özgüren’in Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşmalarda fotoğraf çektiği yere çiçek bırakılacak. Maç öncesi saygı duruşunda bulunulacak ve her iki takım sahaya pankart ile çıkacak.

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER