Potada final gecesi

KKTC Cumhurbaşkanlığı Kadınlar basketbol final karşılaşması, bu akşam Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak

Potada final gecesi

Aral BAYRAKTAR
Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası 2018 finalinde bu akşam saat 20.00’de Atatürk Spor Salonunda karşılaşacak. Karşılaşma öncesinde YDÜ  antrenörü Bilgin Güldoğuş ve Soyerspor Antrenörü Tahir Soyer, önemli maç öncesi görüşlerini aktardı.

YDÜ antrenörü Bilgin Güldoğuş: “Hedefimiz şampiyonluk”
YDÜ antrenörü Bilgin Güldoğuş uzun bir aradan sonra Kadınlar Basketbolunda böylesine prestijli ve anlamlı bir organizasyonun gerçekleşmesi için katkı koyan herkese teşekkür ederek “Ülkemizdeki kadın basketbolunun gelişmesi ve ilerlemesi için gerek antrenörler gerekse idareciler olarak çok büyük sorumluluklar üzerimize düşmekte ve bu bilinç doğrultusunda hareket etmeliyiz” dedi.
Güldoğuş “YDÜ Kadın Basketbol takımı olarak Eylül ayından itibaren kondisyon ve teknik taktik antrenmanlarımız ile hem lige hem de Cumhurbaşkanlığı Kupası’na hazırlandık.
Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda rakibimiz Soyer Spor da basketbola önemli katkılar koyan bir kulübümüzdür. YDÜ olarak hedefimiz iyi oynayarak maçtan galip ayrılmaktır. 6 Aralık 2018 Perşembe akşamı tüm basketbol severleri salona bekliyoruz. Tüm takımlara sakatlıksız ve fair-play anlayışı içinde bir sezon olmasını diliyorum.'' dedi.

Soyer Spor antrenörü Tahir Soyer: “Kupayı kazanmak istiyoruz”    
Soyer Spor antrenörü Tahir Soyer ise açıklamasında önemli bir maça çıkacaklarını belirterek ''Kadınlar liginde heyecan Cumhurbaşkanlığı Kupası ile başlıyor. Bu anlamlı kupa ile 2018-2019 sezonuna iyi bir başlangıç yapıp kupayı kazanmak istiyoruz” dedi. 
Soyer “Finalde YDÜ ile karşılaşacağız, rakibimizin gücünü biliyoruz ve saygı gösteriyoruz. Soyer Spor olarak final maçına gelecek basketbol severlere güzel bir maç seyrettirmek adına sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
Tahir Soyer, yeni sezonda tüm takımlara sakatlık olmadan, spora yakışır şekilde, centilmence mücadelelerle geçecek başarılı bir sezon olmasını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER