2,5 milyon işsize iş sözü 

Erdoğan, "Türkiye'deki istihdam başarısının arkasında istikrar ve büyüme var" dedi

2,5 milyon işsize iş sözü 
banner432

 Artvin'deki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'deki istihdam başarısının arkasında istikrar ve büyüme var" dedi. Erdoğan konuşmasında, "Bu yıl sonuna kadar TOBB ile birlikte çalışıyoruz. 2,5 milyon işsize inşallah iş temin edeceğiz" dedi.

Erdoğan yerel seçim çalışmaları kapsamında Ardahan'da da mitingin düzenledi. Konuşmasında CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun vaatlerine değinen Erdoğan, Ne diyorlar; 'Doğum yapmış, 4 yaşına kadar çocuğu olan annelere otobüsler bedava olacak.' Onda sonra gençliğe, şu yaşa kadar olan gençlere otobüs bedava. Ya sen kimin cebinden kime neyi bedava yapacaksın. Kalkarsın belli bir indirim dersin eyvallah. Bunlara inanıyor musunuz?  Ya biz 65 yaş üstüne otobüsleri bedava yaptık. Niye? 65 yaş üstündeki benim vatandaşım zaten elden ayaktan kesiliyor." dedi.
Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:
Ülkemizin çukur terörüyle esir alınmak istendiği o zorlu günlerde siz ‘istikrar’ dediniz. Ardahan’dan çok daha güçlü bir destek bekliyorum. Ardahan’dan tüm bölgelere örnek olacak rekor düzeyde oy bekliyorum.
Ardahan istikrar ve güven ortamının değerini çok iyi bilir. Barış olmadan huzur olmaz, birlik olmadan dirlik olmaz. Dayanışma olmadan refah olmaz. Ekonomik ve sosyal kalkınmanın anahtarı birlik siyasetidir.

Kardeş kavgasına sürüklüyorlar
Türkiye’nin yürüyüşünü engellemeye çalışanların, sürekli farklılıklarımızı kaşıması asla tesadüf değildir. Ülkemiz kavgalar yüzünden ciddi bedeller ödedi. Son 30 yıldır Türk Kürt denilerek milletimizi kardeş kavgasına sürüklemek istiyorlar. Biz Yunus dili konuşuruz. Ne Arap’ın beyaza ne beyazın Arap’a üstünlüğü yoktur. Kardeşi kardeşe kırdırma politikasının ülkemize zararı çok büyük olmuştur. O dönemler şimdi geride kaldı.
Bay Kemal’in izinden gittiği kişiler vardı o günlerde iktidarda… Gaz kuyruklarını hatırlarla, benzin kuyruklarını hatırlarlar… Biz bunları CHP döneminde yaşamadık mı? Bu senin SSK müdürü olduğun zaman hastane kapılarında kıvranan hastaların kuyrukları değil, bu kuyruklar varlık kuyruğu… Benim vatandaşım simsarların elinden alındı. Fiyatlar bir anda yüzde 50 düştü. Daha da düşüyor. Bay Kemal şimdi rahatsız oluyor. Biz sömürücülere bu ülkede hayat Erdoğan, "Türkiye'deki istihdam başarısının arkasında istikrar ve büyüme var" dedi 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER