6 yıl sonra

Başbakan Davutoğlu, Dünya Ekonomik Forumu’nun düzenlendiği İsviçre’nin Davos kentine gitme kararı aldı

6 yıl sonra
banner432
Başbakan Ahmet Davutoğlu Dünya Ekonomik Forumu’nun düzenlendiği İsviçre’nin Davos kentine gitme kararı aldı. Ziyaret 22-23-24 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek. Böylece başbakan seviyesinde Türkiye 6 yıl sonra Davos'ta temsil edilmiş olacak. Davutoğlu'nun, söz konusu zirveye G20 Dönem Başkanı sıfatıyla katılacağı ifade edildi. 2009 yılında Başbakan Erdoğan Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nu "Benim için de bundan böyle Davos bitmiştir. Daha Davos'a gelmem. Siz konuşturmuyorsunuz. 25 dakika konuştu, 12 dakika konuştum. Olmaz.” diyerek terk etmişti.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ocak 2009'da İsrail Başbakan Şimon Peres ile birlikte katıldıkları "Gazze Orta Doğu'da Barış Modeli'' oturumunda, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in eleştirilerini yanıtlarken panel yöneticisinin sürenin bittiğini gerekçe göstererek konuşmasını kesmesi üzerine tepki göstermişti.

"One minute"
Toplantı moderatörüne "one minute" diyerek tepki gösteren Erdoğan, ayağa kalkmış ve "Davos'a da bir daha katılmam" diyerek toplantıyı terk etmişti. O tarihten bu yana geçen 6 yıllık süre zarfında Türkiye başbakanlık seviyesinde Davos'ta temsil edilmedi. 2009 ve 2014 yılları arasında Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Davos'a katıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460