banner564
banner556

Balyoz davasında 236 sanık beraat etti

Balyoz darbe planıyla ilgili açılan ve Yargıtay tarafından cezaları onanan 236 sanığın yeniden yargılandığı davada karar çıktı

Balyoz davasında 236 sanık beraat etti
Tamamı beraat etti

Balyoz darbe planıyla ilgili açılan ve Yargıtay tarafından cezaları onanan 236 sanığın yeniden yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, 'yüklenen suçu işledikleri sabit olmadığı' iddiasıyla sanıkların tamamının beraatine karar verdi.
İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi; Çetin Doğan, Halil İbrahim Fırtına, Özden Örnek, Engin Alan ve Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu tüm sanıklar hakkında verilen ceza kararının iptaline hükmetti. Sanık Murat Özenalp hakkında İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen mahkûmiyet hükmünün iptaline karar verildi.
'Yüklenen suçu işledikleri sabit olmadığı' iddiasıyla tüm sanıklar hakkında beraat kararı veren mahkeme ayrıca, dijital verilerin sahte olduğu iddiasıyla bu verileri delil olarak sunan kişilerin bulunması için suç duyusunda bulunulmasına hükmetti. 
Bu arada, kararın açıklanması ile birlikte duruşmanın yapıldığı konferans salonunda büyük alkış sesleri yükseldi. Duruşmaya izleyici olarak katılan sanık yakınları, alkışlarla birlikte sanıklar lehine slogan attı.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner455