Bodrum sanata doydu

Üç eserden oluşan "Gökkuşağı" bale gösterisi, büyük beğeni topladı

Bodrum sanata doydu
banner432
13. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen "Gökkuşağı" bale gösterisiyle devam etti. 
Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Bodrum Belediye Başkanlıklarının katkılarıyla Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 13. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde sahnelendi. 
Müzikleri Irving Berlin ve Cole Porter, koreografı ise Christopher D' Amboise ait "Just One of Those Things" adlı eserde kalabalık bir bale topluluğu yer alırken, gösteriyi Ayşem Sunal ile Demet Gökçelik sahneye koydu.
Gecenin ikinci eseri ise günlük yaşamın insan ruhunda yarattığı çelişki ve zıtlıklara değinen "Contrast" oldu. Koreograf Young Soon Hue’un sahnelediği eserin müzikleri John Adams, Alva Noto ve Ryuichi Sakamoto’ya ait.
İlk çağ ve Kızıldereli ritüellerine göndermeler yapan gecenin son eseri "Troy Game"de büyük ilgi gördü. Robert North'un koreografisi ve Bob Downes’un müzikleri üzerine oluşturulan eser, Brezilya, Afrika ve Kızılderili ritimlerini klasik baleden, dövüş sanatları formlarını andıran bir çeşitlilikle seyirciye sunarken, erklik kavramı üzerinde duruyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER