Anılarını anlattı

Barış Ruh ve Sinir Hastanesi’ni ziyaret eden Meral Akıncı, yetkililerden bilgi aldı, hastalarla sohbet etti

Anılarını anlattı
banner432
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, Barış Ruh ve Sinir Hastanesi’ni ziyaret ederek yetkililer ve hastalar ile görüştü. 
Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, yaşlı bakımevleri ve huzurevlerine ziyaretler yapan Meral Akıncı, bu kez de Barış Ruh ve Sinir Hastanesi personeli ve hastaları ile bir araya geldi. Yetkililerden hastanenin faaliyetleri, eksikler ve sıkıntılarını dinleyen Akıncı, hastalarla tek tek ilgilenerek sorunlarını dinledi.
Barış Ruh ve Sinir Hastanesi Başhekimi Dr. İnci Taşyürek, hastanedeki psikologlar, psikiyatristler ve görevlilerle görüşen Meral Akıncı, meslek hayatını ilk icra ettiği yerin Barış Ruh ve Sinir Hastanesi olduğunu ve burada bulunmanın kendisi için büyük anlam ve öneme sahip olduğunu belirtti. 
Akıncı, Barış Ruh ve Sinir Hastanesi’nin kendisinin de bulunduğu bir dönemde yapılan proje olup, dönemin üç doktoru ve psikoloğu olarak toplumu kucaklayan bir yapının hayata geçmesinde görev aldığını söyledi. Çalışmalarını ekip ruhu içerisinde ve sorumlulukları paylaşarak yaptıklarını sözlerine ekleyen Meral Akıncı, bundan ötürü hastanede katılımcılık sağlanıp hem topluma hem de toplumdan izole olma durumunun ortadan kaldırıldığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER