‘Sona ermeli’

Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos, Kıbrıs’ta ‘işgalden’ söz etti

‘Sona ermeli’
banner432
   Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Rum üniversite öğrencilerini kabulünde, Kıbrıs sorununa ve ekonomik krize ilişkin görüşlerini ortaya koydu.
   Alithia gazetesinin haberine göre, Pavlopulos’un, Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi’nin ortak etkinlikler düzenleme daveti üzerine Yunanistan’da bulunan Kıbrıs (Rum) Üniversitesi öğrencileri kabulünde, Kıbrıs sorununun çözümünün, Avrupa normlarıyla mutlak şekilde uyumlu olması gerektiğini ve bu uyumluluğun da toplumlar arası müzakerelerde ortaya çıkacağını ifade etti.
   20 Temmuz Barış Harekatı’nın yıldönümüne de değinen Pavlopulos, AB, BM ve Euro bölgesi üyesi Kıbrıs’ın “askeri işgal” altında olmasının mantıklı olmadığını ve bunun derhal sona ermesi gerektiğini belirtti.
   Pavlopulos, Güney Kıbrıs’ın, birleşmiş siyasi dinamikleriyle birlikte ekonomik krizin son sıkıntılarından çıkmayı başardığını söyledi.
   Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos, Yunanistan’ın da memorandum dönemi kabusundan çıkması için en sağlam aracın birleşik cephe olduğunu belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER