banner564
banner556

“Bulunmaz Hint kumaşı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Oktay Vural, Türkiye’nin tek adamın ihtiras ve arzularıyla yönetilen bir ülke haline gelindiğini savundu

“Bulunmaz Hint kumaşı”
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Haber bültenleri Cumhurbaşkanı’ndan, saraydan onaylanıyor mu acaba?" diye sordu.
Vural, "Her şeyi bilen, yöneten böylesine muhteşem cumhurbaşkanı olduğu için hepiniz kendinizi şanslı hissediyorsunuz. Bulunmaz Hint kumaşına sahibiz ama bu kumaştan bir elbise de çıkmıyor." diye koruştu. 
Vural, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. "AKP'nin seçim beyannamesini okuyan bir cumhurbaşkanı" diyen Vural, Başbakan Davutoğlu'nun seçim beyannamesini bizzat kendisinin yazdığını ifade ettiğini aktardı. "O kalem herhalde tükenmez kalem değil, kurşun kalem. Herhalde onu cumhurbaşkanı silmiş ben dayattım diyor" diyen Vural, tek adamın ihtiras ve arzularıyla yönetilen bir ülke haline gelindiğine dikkat çekti. 
"Tek partici, tek seçisi, tek adamcı bir zihniyetin demokrasiye vurduğu darbelerle karşı karşıyayız." diyen Vural, cumhurbaşkanının milletin olması gerektiğini ancak Erdoğan'ın sadece AK Parti'nin cumhurbaşkanı olduğunu ortaya koyduğunu vurguladı.
"Milletin cumhurbaşkanı dediler, kendisi partinin cumhurbaşkanı olmayı yeğledi. Partinin cumhurbaşkanı olmayı tercih etti." diyen Vural, herkesin cumhurbaşkını değil 7 ampüllü AK Parti'nin cumhurbaşkanı olduğunu ifade etti. Erdoğan'ın Parlamento'da yaptığı yemine aykırı davrandığını belirten Vural, Erdoğan'ın Meclis'te yaptığı yemini izlettirdi. 
"Cumhurbaşkanı taraftır, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adaylarını belirliyor, seçim beyannamesini belirliyor." diyen Vural, hem tarih huzurunda hem büyük Türk milleti önünde hem de kendi namus şerefine sadık kalmadığını ortaya koyduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parlamenter sistemi askıya aldığına ilişkin sözlerine sert tepki gösteren Vural, "Sen alsan alsan Davutoğlu'nu bekleme odasına alırsın, kafese alırsın... Evren Parlamento'yu askıya almıştı; Recep Paşa da Meclis'i askıya aldığını söylüyor. Sen milletin egemenliğini temsil etmiyorsun. Kimse Gazi Meclisi bekleme odasına alamaz. Demokrasi ve Meclis düşmanı anlayışın, diktatörce bakan bir anlayışın tezahürüdür. Milletin değil sarayın Meclis'i olması gerektiğini ifade ediyor" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2015, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner455