banner564
banner556

‘Demokrasi kazanacak’

Osman Kavala ve Gezi davasının diğer tutukluları Anneler Günü dolayısıyla ortak açıklama yaptı

‘Demokrasi kazanacak’

Gezi davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala ile diğer tutuklular Can Atalay, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Mücella Yapıcı ve Tayfun Kahraman ortak açıklama yaptı. Açıklamada “Ya kin ve kibir baskın olacak ya da kardeşlik, eşitlik, özgürlük ve demokrasi kazanacak. Biz adaleti, kardeşliği, vicdanı, özgürlüğü ve tabii ki Gezi’yi savunacağız” ifadeleri yer aldı. 
Ortak açıklamada şunlar belirtildi:
“25 Nisan’dan beri seslerini seslerimize katan; adaletsizliğe, kuyruklu yalanlara, hukuk tanımazlığa itiraz eden milyonlarca insanımız umudumuza umut, gücümüze güç kattı. Başta amansız polis şiddetiyle evlatlarını yitiren Gezi Anneleri olmak üzere tüm annelerin ve canımız annelerimizin anneler gününü canı gönülden kutlarız…
Önceki dönem cumhurbaşkanlarından, kendi elleriyle poster yapan gençlere; siyasal parti genel başkanlarından, sosyal medyada itirazlarını dillendirenlere; konuyu gündemde tutan basın emekçilerinden, meslek odaları ve demokratik kitle örgütlerine; aydın, sanatçı ve yazarlardan konuya kulak kabartan tüm insanlara selam ve teşekkür ederiz. Konu bizler değiliz! Asıl mesele güzel ülkemizde insanlık, vicdan, adalet ve hukuktan en asgari düzeyde dahi bahsedilip bahsedilemeyeceğidir.
Ya kin ve kibir baskın olacak ya da kardeşlik, eşitlik, özgürlük ve demokrasi kazanacak. Biz adaleti, kardeşliği, vicdanı, özgürlüğü ve tabii ki Gezi’yi savunacağız. “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim…”
Gezi Davası'nın karar duruşmasında, Osman Kavala müebbet hapis cezası alırken Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Yiğit Ali Ekmekçi 18'er yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
gursel elıbol
gursel elıbol - 11 ay Önce

sen kalk ınsanları ısyana tesvık et kamunun malına zarar ver adalet ısını yapınca demokrası yok yurun be tasmalı kopekler sızı cezanızı cekeceksınız

Kıbrıslı
Kıbrıslı - 11 ay Önce

Savaş alanına döndürdülerdi ortalığı, O zaman ne yaptıklarını sanırdılar acaba?

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473