banner564

Esas kurucu benim

11. Cumhurbaşkanı Gül, yeni parti kuracak mısınız sorusuna cevap verdi:

Esas kurucu benim
banner598
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti'nin esas kurucusunun kendisi olduğunu belirterek, "İlk çıkardığı başbakan benim, ilk cumhurbaşkanı da benim. Cumhurbaşkanlığından sonra da başka bir makam yok, ne yapalım ki" dedi.
 Abdullah Gül, Katar'da yayınlanan eş-Şark gazetesine konuştu. İki ülke arasındaki siyasi ilişkileri "mükemmel" şeklinde tanımlayan Gül, ilişkinin ekonomi gibi diğer alanlarında daha yapılacak şeyler olduğunu ifade etti. Gül, "7 Haziran genel seçimleriyle ilgili, istikrarın önemli olduğunu halkın bu önemi her zaman gördüğünü" belirterek, "Kanaatinin istikrarın devam edeceği yönünde" olduğunu söyledi.

Parti kurma düşüncesi soruldu
Kendisine "Yeni bir parti kurma düşüncesi olup olmadığı" sorulan Gül, şunları kaydetti:
" AK Parti 'nin esas kurucusu benim. AK Parti'nin hem ilk çıkardığı başbakan benim, ilk cumhurbaşkanı da benim. Cumhurbaşkanlığından sonra da başka bir makam yok, ne yapalım ki. Arkadaşlarımız da şimdi devraldılar. Onların başarılı olmasını istemekten başka bir arzum yok. Enerji sadece siyasette harcanmıyor. Enerji başka türlü de, hizmetlerle değerlendirilebiliyor. Şimdilik böyle düşünüyoruz."

“Çok utanç verici”
Abdullah Gül, Katar'ın eş-Şark gazetesine verdiği röportajda son olarak Suriye, Libya, Irak, Yemen'de yaşananlarla ilgili yaptığı değerlendirmesinde şunları kaydetti:
"Bütün bu konularda içinde bulunduğumuz durum çok utanç verici, çok sıkıntılı. Burada aklı selime ihtiyaç var. Burada yine dayanışmaya ihtiyaç var. Genelde bütün bunların neticesi siyasi çözümdür. Üzücü olan şey, bazı İslam ülkelerinin dünyanın gözü önünde kendilerini insan olarak, kaynak olarak, bütün potansiyellerini tüketiyor olmalarıdır. Bu çok acı."

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2015, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473