banner493

Önemli mesaj

Akar, "Türkiye, Libya’nın kendi kendine yetebilecek bir seviyeye ulaşması için gayret göstermeye devam ediyor" dedi

Önemli mesaj
banner432

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Görev Grup Komutanlığını ziyaret etti; Türkiye-İtalya maçını Libya açıklarındaki TCG Gelibolu Fırkateyni'nde bahriyelilerle izledi. Libya halkının yanında olmaya devam edeceklerini belirten Akar, "Türkiye, Libya’nın kendi kendine yetebilecek bir seviyeye ulaşması için gayret göstermeye devam ediyor" dedi…
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün İtalya’nın Sicilya Adası’nda İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve İtalya Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ile gerçekleştirdiği üçlü görüşme sonrasında Libya’ya geçti.
Mitiga Havalimanı’nda Libyalı ve Türk yetkililer tarafından karşılanan Akar, Libya Görev Grup Komutanlığı'nı ziyaret etti.
AA'da yer alan habere göre ziyaret sonrasında helikopterle Libya açıklarındaki TCG Gelibolu Fırkateyni'ne giden Akar, faaliyetlere ilişkin bilgi aldı, personelle bir araya geldi. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde uluslararası alanda bir özne olduğunu belirten Akar, etki ve ilgi alanı genişleyen Türkiye’nin bölgesel, küresel barış ve istikrar için önemli sorumluluklar üstlendiğini, üstlenmeye devam ettiğini bildirdi.
Türkiye ve Libya arasındaki 500 yıllık kardeşlik bağlarına vurgu yapan Akar, “Libyalı kardeşlerimizin yanındayız” diye konuştu. “Sizlerin Libya’daki varlığı kardeşliğimizin, dostluğumuzun ve dayanışmamızın en önemli nişanesidir” diyen Akar, “Türkiye Libya’da yabancı güç değildir” ifadesini kullandı.

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner473

banner460