banner556

Öyle kolay değil!

Yamaç paraşütünü denemeye kalkışan Vali, havalanmadan yere düştü

Öyle kolay değil!
   Tokat’ın Turhal ilçesine bağlı Şenyurt beldesindeki Mercimek Tepe'de Turhal Kaymakamlığı, İl Özel İdaresi, Turhal Belediyesi ve Şenyurt Belediyesi öncülüğünde düzenlenen "Mercimek Tepe XC Open 2014 Yamaç Paraşütü Etkinliği"ne yurt içi ve yurt dışından 73 yarışmacı katıldı. 
   Yarışma öncesinde yamaç paraşütü yapmak isteyen Vali Cevdet Can, yarışma koordinatörü Alim Yıldırım'dan bilgi aldı. Can, paraşütle havalanmadan önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, heyecanlı olduğunu belirterek, "Güzel bir duygu. İlk önce niyetimiz vardı, daha sonra vazgeçtik. Arkadaşları görünce dedim ki 'bunu tatmak lazım'. Hiçbir şey tatmayınca anlaşılmaz. Spor güzel, tanıtıma katkısı var. Arkadaşlar bu işi güzel yapıyor" dedi.

Yara almadılar

   Daha sonra paraşüt ekipmanlarını giyen Can, yarışma koordinatörü Yıldırım ile yamaçtan havalanmak için koşarken dengesini kaybederek düştü. Can ve Yıldırım'a, ayağa kalkmaları için Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ve valilik korumaları yardımcı oldu. Can ve Yıldırım, kazadan yara almadan kurtuldu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2014, 09:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
H.Güneş
H.Güneş - 2 yıl Önce

Kendi gündeminiz ne isterse onu yazıyorsunuz. Herkesin aynı şeyi farklı kelimelerle yazdığı bu mecralarda siz farklısınız Metin bey. İlgiyle okuyorum.

SIRADAKİ HABER

banner471

banner472