banner556

Şahin: Savcının elinde güçlü delil var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Karabük İl Başkanlığındaki bayramlaşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şahin: Savcının elinde güçlü delil var
 Şahin, bazı milletvekillerinin emniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan polisleri adliyede ziyaret etmesine ilişkin soruya, bu milletvekillerini kamuoyunun yakından tanıdığını anlattı. Şahin, bu milletvekillerinin AK Parti'den ayrıldığını dile getirerek, "AK Parti'den niçin ayrıldığı da bilinmektedir. Hangi gerekçeyle ayrıldıklarını bu arkadaşlarımız açıklamışlardır. Bu arkadaşlarımızın emniyet mensuplarını adliyede ziyaret etmeleri bu iddianın güçlendirilmesi anlamına gelir" şeklinde konuştu.

“Hükümete dönük bir darbe”
İddianın, bu emniyet mensuplarının "bir paralel yapı adına devletin hiyerarşik işleyişi dışında başka yerden talimat alarak hükümete dönük bir darbe girişiminde bulundukları" olduğuna dikkati çeken Şahin, şöyle devam etti:
"İddia bu. İşte falan gruba, cemaate ait emniyet mensupları iddia ediliyor. O milletvekilleri de o cemaate mensup olduklarını söyleyerek partimizden ayrılmışlardır. Onların bu emniyet mensuplarını ziyaret etmesi 'demek ki böyle bir yapı var' tezini güçlendirdi ve bu milletvekilleri, bu polis memuru arkadaşlarımıza en büyük kötülüğü yapmışlardır. Cumhuriyet savcısının elindeki en büyük delillerden birisi bu ziyarettir. Bunlar kaş yapayım derken göz çıkartmışlardır. Sadece kafa golleri ile meşgul olan Hakan Şükür'ün böylesine bir kafasızlık yapmasını da doğrusu yadırgadım."

 "Başka delil aramaya bile gerek yok"
Bunların birlikte bu şekilde hareket etmelerinin polis memurlarına yönelik iddiaları güçlendirdiğini ifade eden Şahin, "Demek ki devlet içinde bir yapı var. Bu yapının parlamentoda, emniyette, yargıda ayakları var. Demek ki bunlar adliyede bir araya geldiler. Başka delil aramaya bile gerek yok. Böylesine bir yanlış yapmışlardır. Biz hiç kimsenin şu mübarek bayramda cezaevine, gözaltında olmasını, onların çoluk çocuğunun üzülmesini asla arzu etmeyiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2014, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner473