banner564

Ünlü perküsyon virtüözü Burhan Öçal, Bellapais Manastırı’nda konser verecek

banner587

Ünlü yapıtlar seslendirilecek

Ünlü perküsyon virtüözü Burhan Öçal, Bellapais Manastırı’nda konser verecek
banner598

 Dünyaca tanınmış perküsyon virtüözü Burhan Öçal ve Ukraynalı ünlü piyano virtüözü Alexey Botvinov, yarın Bellapais Manastırı’nda konser verecek. İki sanatçının “Reloaded-2” Project ile Paris, Zürih, Basel, Montreux Jazz Festivali gibi dünya müzik merkezlerinde verdikleri 20 konserlik turlarının bir ayağı olan Bellapais Manastırı’nda verilecek konserde ünlü yapıtlar yer alacak.

Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği’nden yapılan açıklamada, 16. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali çerçevesinde yer alacak konserde Burhan Öçal ve Alexey Botvinov; Bach, Beethoven, Rachmaninov, Mussorgsky ve Prokofiev’in seçkin yapıtlarını farklı bir yorum ile seslendirecek.
Konser saat 20.30’da başlayacak. Konsere giriş 50 TL’den Deniz Plazalar, Bellapais Manastırı Bilet Ofisi’nden temin edilebilecek.
21 Eylül’ de Girne Amfi Tiyatro’da Zorba Balesi ile başlayan ve 30 Eylül’de Salamis Antik Tiyatro’da Fazıl Say Konseri ile devam eden festival, 16 Kasım’a kadar Bellapais Manastırı’nda devam edecek.
Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği’nin düzenlediği 16. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali bu yıl Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Turizm ve Çevre Bakanlığı, Kültür Dairesi Müdürlüğü işbirliğinde, Telsim Vodafone ana sponsorluğunda, Deniz Plaza, Rocks Hotel, Arkın Palm Beach Hotel, Bellapais Gardens ve Kybele Turizm’ in katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Ayrıca Telsim Vodafone bu yılki festivalin iletişim sponsorluğunu da üstleniyor.

Foto

Alexey Botvinov
Burhan Öçal
 

banner594
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473