banner564

48 yaralı, 56 kayıp var

Yunanistan'daki tren kazasında can kaybı 57'ye yükseldi

48 yaralı, 56 kayıp var
banner598

Yunanistan'da yolcu treni ile yük treninin çarpıştığı kazada can kaybı 57'ye ulaştı. 6'sı ağır 48 yaralının tedavisi sürerken, 56 kişinin halen kayıp olduğu bildirildi. Kazanın ardından tutuklanan Larissa istasyon şefi, "ihmal sonucu öldürme ve yaralama" suçlamalarıyla hakim karşısına çıkacak. Yunanistan'da dün meydana gelen tren kazasında hayatını kaybedenlerin sayısının 57'ye yükseldiği, 48 kişinin tedavisinin sürdüğü bildirildi. Yunan Devlet Televizyonu ERT’nin haberinde, Larisa kentinin kuzeyindeki Tempi bölgesinde yolcu treni ile yük treninin çarpışması sonucu bazı vagonların raydan çıktığı ve ön vagonların yandığı kazada son belirlemelere göre 57 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.
Haberde, 6'sı ağır 48 kişinin tedavisinin sürdüğü, 56 kişinin ise hala kayıp olduğu kaydedildi. Kaza sırasında çıkan yangın nedeniyle arama kurtarma çalışmalarında ve enkazdan çıkarılan bazı cesetlerin tanınmasında zorluk yaşandığı belirtilen haberlerde, kayıp ailelerinin DNA testi için örnek verdiği aktarıldı.
Cumartesi hakim karşısına çıkması beklenen 59 yaşındaki Larissa istasyon şefinin avukatı, müvekkilinin kendi payına düşen sorumluluğu aldığını söyleyerek, "Bundan sonra tek bir ağaca değil, ormana odaklanmalıyız." dedi.
ERT'nin haberine göre istasyon şefi, ihmal sonucu adam öldürme, ihmal sonucu yaralama ve ulaşım araçlarına tehlikeli şekilde müdahalede bulunma suçlamalarıyla karşı karşıya. Yunan medyasında polis kaynaklarına dayandırılan haberlerde, istasyon şefinin hatasını kabul ettiği, "Yanlış yaptım ve yolcu trenini Katerini'den gelen ticari trenle aynı hata gönderdim." dediği iddiası yer aldı.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2023, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474