banner556

Alkolden daha kötü değil

Gençliğinde esrar kullandığını belirten Obama, ‘Marihuana’nın’ ABD’de tam serbesiyet kazanması konusunda yeşil ışık yaktı

Alkolden daha kötü değil

ABD Başkanı Barack Obama, marihuananın alkolden daha kötü olmadığını söyledi.

Piabet Roman"; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"">Obama, The New Yorker dergisinde yayımlanan söyleşisinde, marihuana yasallaştırıldığında, bu uyuşturucunun birçok sosyal sorunu çözerek "her derde deva" olacağını düşünmenin yanlış olduğunu belirtti.

Gençliğinde marihuana içtiğini kabul ettiği bilinen Obama, tüketen kişi üzerindeki etkisi söz konusu olduğunda "marihuananın alkolden daha tehlikeli olduğunu düşünmediğini" dile getirdi.

Barack Obama, "Çok iyi bilindiği üzere gençken esrar içtim ve bunu kötü bir alışkanlık ve kusur olarak görüyorum. Aynen gençliğimde içtiğim sigara gibi" dedi.

Yoksul Afrika asıllı ve Latin Amerikalıların büyük bölümünün marihuana kullandıkları gerekçesiyle orantısız biçimde cezalandırıldıklarına, orta sınıfın ise çoğu zaman cezadan yakayı sıyırdığına dikkati çeken Obama, toplumda bu türlü bir durumun yaşanmamasının önemini de vurguladı.

ABD Başkanı Obama, Colorado ve Washington eyaletlerinde marihuanın yasallaştırılmasını da "zorlu bir deneyim" sözleriyle değerlendirdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2014, 02:42
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner472