banner493

İngiltere'de ilk kez başörtülü bir kadın hakim oldu

Hakim olarak atanan Raffia Arshad: "bu sadece kişisel bir başarı değil, farklı bir kökene sahip herkes için büyük bir başarı"

İngiltere'de ilk kez başörtülü bir kadın hakim oldu
banner432

İngiltere'de ilk kez başörtülü Müslüman bir kadın, hakim olarak atandı.
BBC'nin haberine göre, başörtülü RaffiaArshad, geçen hafta Midlands bölgesine hakim olarak atandığına ilişkin mektubu aldı.
Arshad, atamayla çoğu insanın kafasındaki "hakim görüntüsü" klişesini kırdığını belirtti.
Ailesinde üniversite okuyan ilk kişi olan 40 yaşındaki Arshad, herkesin daha yükseği hedeflemesi gerektiğini kaydederek, "Neye benzediğiniz konusunda endişe etmeyin, kalıba sığma konusunda endişe etmeyin, o kalıbı kırın ve ihtiyacınız olanı elde edin." ifadelerini kullandı.
Arshad, elde ettiği başarının başkalarına ilham vermesini ve öncü olmayı umduğunu belirterek, "Bu noktaya gelmek biraz zaman aldı ama çok memnunum. Bu sadece kişisel bir başarı değil, farklı bir kökene sahip herkes için büyük bir başarı." değerlendirmesinde bulundu.
17 yılı aşkın bir süredir aile hukuku alanında avukat olarak görev yapan Arshad, "Hem kadınlardan hem de erkeklerden çok fazla e-posta aldım. Aralarında başörtülü oldukları için bırakın hakim olmayı avukat olmayacağını düşündüklerini söyleyen kadınlardan gelenler de vardı." ifadesini kullandı.
Arshad, atama kararının kendisini mutlu ettiğini ancak başkalarının sevincini paylaşmasının kendisine daha fazla mutluluk verdiğini söyledi.
Saint Mary's Hukuk Dairesi EşbaşkanlarıVickieHodges ve JudyClaxton da, Arshad'ın tamamen liyakat esas alınarak yapılan atama kararını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner472

banner460