banner564
banner556

Paris’te gösteri düzenlendi

banner587

Ülkede vatandaşların girişimiyle düzenlenecek bir referandum isteyen sarı yelekliler, yine sokağa indi

banner589
Paris’te gösteri düzenlendi

Ülkede sosyal adalet, daha fazla demokrasi ve vatandaşların girişimiyle düzenlenecek bir referandum isteyen sarı yelekliler, eylemlerinin 4. yılında da Paris’te gösteri düzenledi. Yüzlerce kişinin katıldığı gösteride zaman zaman polis ile göstericiler arasında gergin anlar yaşandı.
Borsa Meydanı'nda başlayan ve Anne-Marie Carriere Meydanı'nda son bulan gösteri güzergahında göstericiler bazı çöp bidonlarını ateşe verdi. 
“Fransa'da artık barınamıyoruz, buzdolabımız boş ve yakında benzin dolduramayacağınız mevcut enflasyonla, felaket olacak.” diyen Josiane ayrıca ülkedeki hastanelerin ve sosyal hizmetlerine kötü halde olduğunu anlattı.
Sarı yelekli Charlotte da Fransa'da daha önce benzeri görülmemiş şekilde eşitsizliklerin arttığını söyledi. Başta akaryakıt zamları ve kötü ekonomik koşullara tepki olarak 17 Kasım 2018’de Fransa'da başlayan sarı yelekliler hareketi, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un özellikle sosyo-ekonomik politikalarına yönelik protestolarla devem ediyor.
Sarı yelekliler Paris sokaklarında her cumartesi “Macron istemese de işçilerin onuru ve daha iyi dünya için biz buradayız.” sloganıyla protesto düzenliyor.
 

banner571

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473