The International Prep School birinci sınıf öğrencileri okuma belgelerini törenle aldı 

Aileleri gururla izledi

The International Prep School birinci sınıf öğrencileri okuma belgelerini törenle aldı 
banner432

 Girne Amerikan Üniversitesi  (GAÜ) Okullar Grubuna bağlı  The International Prep School birinci sınıf  öğrencileri okuma belgelerini, GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi, Girne Kampüsü Millennium Senato Kongre Salonunda gerçekleştirilen  törenle aldı.

Ailelerin katılımıyla gerçekleştirilen Türkçe ve İngilizce Okuma Bayramı töreni,  İstiklal Marşı ve GAÜ Marşıyla başladı. Ardından, 1AT, 1IT, 1LC ve 1EG sınıflarının Okuma Bayramı için hazırladıkları İngilizce ve Türkçe okumalarıyla devam edildi. Tüm öğrenciler  sınıf  öğretmenlerinden tek tek okuma belgelerini aldı. Tören, öğrencilerin koro halinde söylediği Türkçe ve İngilizce şarkılarla sona erdi. 
The International Prep School Müdürü  Fatoş Mertekci yaptığı konuşmada;  “Bugün, bizler için çok özel ve bir o kadar da anlamlı bir gün. Çocuklarımız, bugünkü seviyelerine ulaşabilmek için çok çalıştılar. Düzgün, akıcı bir şekilde Türkçe ve İngilizce okuyabilme, çocuklarımız için parlak bir geleceğin başlangıcı olup,  hedeflerine daha kolay ulaşmalarında onlara yardımcı olacaktır. Ben, bir müdür olarak öğrencilerimle gurur duyuyor ve onların her zaman, aynı heves ve istekle yeni bilgiler öğrenmek için gayret etmelerini temenni ediyorum” dedi.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER