banner556

Yatırımlar sürüyor

Cemre S. Günsel Haskasap, Girne Üniversitesi’nin, KKTC’nin yüksek öğreniminin gelişmesine büyük katkı yapacağını söyledi

Yatırımlar sürüyor
Girne Üniversitesi, denizciklik ve havacılık eğitimi konusunda Kıbrıs'ın ve Doğu Akdeniz bölgesinin ilk ve tek üniversitesi olarak KKTC yüksek öğrenim sektörünün gelişmesine de büyük katkı yapacak.
Yapılan açıklamaya göre; Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre S. Günsel Haskasap'ın Girne Üniversitesi'nin denizciklik ve havacılık eğitimi konusunda Kıbrıs'ın ve Doğu Akdeniz bölgesinin ilk ve tek üniversitesi olduğunu söylediği belirtilerek, üniversitenin yarattığı olanaklar ile KKTC yüksek öğreniminin gelişmesine de olumlu katkı yapacağını vurguladığı bildirildi.
Girne Üniversitesi kampüsünün ilk aşamasının 80 milyon USD yatırımla tamamlanacağını anlatan Cemre Günsel Haskasap, üniversitenin denizcilik ve havacılık eğitimi için her türlü teknik ve teknolojik altyapıya sahip olduğunu anlattı.

Altı uçaklık eğitim filosuna sahip...
Günsel Haskasap, altı uçaklık eğitim filosuna sahip olan Girne Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nin KKTC Hava Sporları Federasyonu ve Yavrukuş Havacılık Kuruluşu ile yaptığı protokol kapsamında özel pilot lisansı (PPL) ve havayolu taşımacılık pilot lisansı (ATPL) eğitimi vermeye tam yetkili olduğunu da vurguladı.

Mezun olacak öğrencilere iş garantisi...
Girne Üniversitesi'nden mezun olacak öğrencilere iş garantisi verdiklerinin de altını çizen Günsel Haskasap, havacılık sektörünün nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması ve bu sektörde kariyer yapmak isteyen öğrencilere profesyonel hayatlarına giden yolda tam destek olacaklarının da altını çizdi.
Girne Üniverisitesi'nde okuyacak öğrenciler eğitim harçlarını mezun olup işe başladıktan sonra ödeyecek...
Girne Üniverisitesi'nin Pilotaj Bölümü'nde okuyacak öğrencilerin eğitim harçlarını mezun olup işe başladıktan sonra ödeyebilmeleri için insiyatif üstlendiklerini belirten Günsel, öğrencilerin okullarını bitirene kadar sadece sosyal etkinlik ve kayıt ücretlerini ödemelerinin yeterli olacağını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2014, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner474