İkinci etap tamamlanıyor

Sucuoğlu, Lefkoşa Trenyolu Polikliniği’nin küçük bir hastaneye dönüşeceğini söyledi

İkinci etap  tamamlanıyor
Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Lefkoşa Trenyolu Polikliniği’nin ikinci etap çalışmalarının tamamlanmasıyla kasım ayının ilk haftalarında hizmete gireceğini açıkladı. Sucuoğlu, polikliniğin büyümesiyle küçük bir hastaneye dönüşeceğini söyledi.
Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu ve bakanlık yetkilileri Trenyolu Polikliniği’ni ziyaret ederek polikliniğin ikinci etap tadilat çalışmalarını yerinde inceledi.
Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Trenyolu Polikliniği’nde her geçen gün hasta sayısının arttığını belirten Sucuoğlu, poliklinikte muayene olan hasta sayısının eskiye oranla yüzde 100 arttığını ifade etti.
Trenyolu Polikliniği’nin özellikle Surlariçi, Çağlayan, Yenişehir, Kaymaklı ve köylerden gelen hastalara yönelik hizmet verdiğini vurgulayan Sucuoğlu, yapılan araştırmaya göre Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin poliklinik yükünün azalmaya başladığını belirtti.
Sucuoğlu, şu anda Trenyolu Polikliniği’nin Dâhiliye, Kadın Doğum, Diş ve Çocuk branşlarında hizmet verildiğini, yeni ilave edileceklerle birlikte; Kulak-Burun-Boğaz, Göz, Ortopedi, Laboratuvar ve Radyoloji bölümlerinin de hizmet vermeye başlayacağını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 09:28

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER