Rahatlatıcı önlem şart

Gürcafer ile görüşen Tatar, tüm sektörlerin sorunlarla boğuştuğunu müteahhitlerin sıkıntıda olduğunu söyledi

Rahatlatıcı önlem şart
banner432

 UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ve beraberindeki heyet, dün sivil toplum örgütlerine yönelik ziyaretleri çerçevesinde Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer’i ziyaret etti.

Tatar’a, Genel Sekreter Hasan Taçoy ve ilçe başkanlarından oluşan heyet eşlik etti.
UBP heyetiyle görüşmede konuşan Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, siyaset ve ekonominin birbirinden ayrılamayacağını söyledi.
Ekonomi ve siyasetle uğraşanların görüş alışverişinde bulunması gerektiğini dile getiren Gürcafer, ziyaretten mutluluk duyduklarını kaydetti.
Ekonomi, siyasi, sosyal yaşamla ilgili önemli gelişmeler yaşanmakta olduğunu söyleyen Gürcafer, bu konulara ilişkin görüş alışverişinde ve değerlendirmede bulunacaklarını ifade etti.

Tatar: Müteahhitler sıkıntılı
UBP Genel Başkanı Ersin Tatar da konuşmasında müteahhitlerin sorunlardan birinin de Gazimağusa İskele Yeniboğaziçi Bölgesi Emirnamesi olduğuna işaret etti. Tatar, birtakım teşebbüslerde bulunduklarını, imar planının istişare yapılarak iyi bir anlayış içinde hazırlanması gerektiğini kaydetti.
Ekonomik sıkıntılar yaşandığını, tüm sektörlerin sorunlarla boğuştuğunu dile getiren Tatar, müteahhitlerin sıkıntıda olduğunu, rahatlama sağlayacak birtakım çalışmalar yürütülmesi gerektiğini belirtti.
Tatar, çok sayıda bina ve proje yapıldığını söyleyerek, satışların ne durumda olduğuna bakılması gerektiğini kaydetti.
2019 Ekonomik İşbirliği Protokol’ün imzalanmadığını dile getiren Tatar, sürecin hızlanması gerektiğini, durumun sürdürülebilir olmadığını söyledi.
Hükümete eleştirilerde bulunan Tatar, “Öngörüsüzlük, iş bilmezlik var” dedi.
Tatar, KKTC gerçeği ile bağdaşacak şekilde ülke ekonomisine yön vermek gerektiğini söyledi.   

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460