banner564

Vakıflara 150 bin  dolar ödenecek

Uzun süredir tartışma konusu olan Dome Hotel, 10 yıllığına yeniden Dayanışma Turizm Ltd’ye kiralandı

Vakıflara 150 bin  dolar ödenecek
banner598

  Vakıflar İdaresi’ne ait Girne’deki Dome Hotel’in, 10 yıllık süreyle Dayanışma Turizm Ltd. tarafından işletilmesini öngören sözleşme dün imzalandı. Gelirin yüzde 40’ı Vakıflar İdaresi’ne, yüzde 40’ı sendikaya, yüzde 20’si ise otelin tamir tadilat ve renovasyonuna harcanacak

Sözleşmeye, Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Cenk Musaoğulları ile otel çalışanlarının sendikası Turizm Emekçileri Sendikası’nın oluşturduğu Dayanışma Turizm Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Karaman imza koydu.
Yeni sözleşmeye, Türk-Sen Başkanı Arslan Bıçaklı ve Vakıflar İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Erhan Soykurt da şahit olarak imza attı.
Halen aynı şirket tarafından işletilen Dome Hotel’in sözleşmesinde süre dolmuş ve otelin bunda sonra nasıl işletileceği kamuoyunda tartışma konusu olmuştu. Muhalefet partileri, otelin işletmesi için ihaleye çıkılmasını savunuyordu.
10 yıllık süreyi kapsayan yeni sözleşmeye göre, işletme süresi 15 Mayıs 2018 ile 14 Mayıs 2028 arasındaki süreyi içeriyor.
Dün imzalanan sözleşme uyarınca otelin yıllık gelirinin yüzde 40’ı Vakıflar İdaresi’ne, yüzde 40’ı sendikaya ve yüzde 20’si de otelin tamir, tadilat ve yenilenmesine ayrılacak.
Dome Otel’in Vakıflar İdaresi’ne ödeyeceği yıllık rakamın hiçbir şekilde 150 bin doların altında olmaması da sözleşme maddeleri arasında yer aldı.

Musaoğulları içeriğini anlattı
TAK muhabirinin sorularını yanıtlayan Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Cenk Musaoğulları, Dome Hotel’in 10 yıl süreyle Dayanışma Turizm Ltd. tarafından işletilmesi için çok detaylı bir sözleşme hazırladıklarını, yüzde 40-40-20 oranında kâr payı dağılımında anlaşıldığını söyledi.
Musaoğulları, gelirin yüzde 40’ının Vakıflar İdaresi’ne, yüzde 40’ının sendikaya, yüzde 20’sinin ise otelin tamir tadilat ve renovasyonuna harcanacağını ifade etti.

Yılda 150 bin Dolar
Ahmet Cenk Musaoğulları, ancak ne olursa olsun Vakıfların alacağı rakamın yıllık 150 bin dolardan az olmayacağını vurguladı.
Dome Hotel’in tamamen yerli üreticilerden ürün aldığını ifade eden Ahmet Cenk Musaoğulları, otelde tümü de KKTC vatandaşı 130 personel bulunduğunu söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473