banner556

Anastasiadis, Han Zheng ile görüştü

Çin Halk Cumhuriyeti, temasları çerçevesinde Şangay’a geçen Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, Şangay Komünist Parti Sekreteri Han Zheng ile bir araya geldiği belirtildi.

Anastasiadis, Han Zheng ile görüştü
   Alithia gazetesi, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ve Şangay Komünist Parti Sekreteri Han Zheng arasındaki görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin ele alındığını yazdı. 
   Habere göre, Şangay Komünist Parti Sekreteri Han Zheng, görüşme sırasında, iki ülkenin uzak olmasına karşın geleneksel dostane ilişkilere sahip olduğunu belirtti. 
   Güney Kıbrıs ile 40 yılı aşkındır imzalan diplomatik ilişkilere de değinen Zheng o günden itibaren bu ilişkilerin sürdüğüne dikkat çekti. 
   Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ise görüşmedeki oldukça sıcak konukseverlikten dolayı teşekkürlerini sunarken, Pekin’de gerçekleştirdiği temaslara da değindi. 
  İki ülke arasında mükemmel ilişkilerin bulunduğunu söyleyen Anastasiadis, temennilerinin bu ilişkilerin daha da sıkılaştırılması olduğunu ifade etti. 
   Çin Halk Cumhuriyeti’ni, toplamda beş kez ziyaret ettiğini belirten Anastasiadis, her defasında büyük değişiklikler tespit ettiği Çin’in ekonomik ve siyasi alanda dünya dinamiklerinden birini teşkil ettiğini de dile getirdi. 
   Gazete, aynı haberinin içerisinde, Anastasiadis’in, Rum Ticaret ve Sanayi Odası’nın Pekin’de düzenlenen müteşebbis formuna katılarak, burada konuşma yaptığını yazdı.
   Habere göre, Anastasiadis, yabancı yatırımcılara ikamet izni verilmesi ve Çinli turistlere vize verilmesi gibi konulardan bahsetti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473