banner556

TDP iddialı

Özyiğit, “Ülkenin geleceğini şekillendirmeye aday en güçlü parti konumuna hızla yükseliyoruz” dedi

TDP iddialı
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Yeniboğaziçi-Mormenekşe Örgüt kongrelerini geçen Cuma akşamı gerçekleştirdi. Yeniboğaziçi Örgüt Başkanlığına Koray Diran, Mormenekşe Örgüt Başkanlığına ise Derviş Emiroğluları’nın seçildiği kongrede altışar kişilik yönetim kurulları da belirlendi.
Toplantıya TDP Genel Başkan Cemal Özyiğit, TDP Gazimağusa Milletvekili Hüseyin Angolemli ve Mağusa İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları da katıldı.
Genel Başkan Cemal Özyiğit kongrede yaptığı konuşmada, TDP’nin, ülkenin geleceğini şekillendirmeye aday en güçlü parti konumuna hızla yükseldiğini savundu. Özyiğit, “En büyük amacımız ilk seçimlerde halkımızı iktidara taşımaktır. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece bunu başarmamak için hiçbir neden yoktur” dedi. 
Lefke’den Dikparpaz’a kadar tüm bölgelerde yoğun bir örgütlenme çalışması içinde olduklarını ve var olan örgütleri yeni katılımlarla güçlendirirken, birçok yerde de yeni örgütler kurduklarını aktaran Özyiğit, önümüzdeki günlerde birçok örgütü daha kamuoyuna duyuracaklarını söyledi. 


“Üreticiler göz ardı ediliyor”
Gözbebeği olması gereken üreticilerin ülkemizde maalesef hep göz ardı edildiklerini savunan Özyiğit, üreticinin yanında olduğunu iddia edenlerin hükümette olduğu dönemde üreticilerin en sıkıntılı günlerini yaşadıklarını ileri sürdü.
Özyiğit, “Bir ülkede ekim dönemi geldiği halde çiftçi traktörüne mazot koyup, tarlaya çıkamıyorsa; üreticilerimiz geçen yıldan kalan gübre borcunu halen ödenmiyorsa; doğrudan gelir ve mazot desteği verilmemişse; devlet üreticiyi, çiftçiyi tüccara peşkeş çekmişse; bu ülkede üretici gözden çıkarılmış demektir” dedi. 

Emiroğluları: Her geçen gün büyüyoruz
TDP Mağusa İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları da, köklü bir geleneğe sahip olup, tutarlı ve ilkeli bir siyaset yürüten TDP’nin her geçen gün büyüdüğünü söyledi. Ülke genelinde olduğu gibi Mağusa ilçesinde de partiye katılımların arttığını, birçok bölgede örgütlerin kurulduğunu aktaran Emiroğluları, önümüzdeki günlerde birçok bölgede daha örgüt kurulacağını belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 09:15
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner455