banner556

Hedef 11 milyon

Yılın ilk 7 ayında Larnaka ve Baf’tan seyahat eden yolcu sayısı 5 milyon 739 bin oldu

Hedef 11 milyon

   Güney Kıbrıs’ın Larnaka ve Baf Havaalanları’ndan bu yılın ilk 7 ayında 5 milyon 739 bin yolcunun seyahat ettiği bildirildi.
   Fileleftheros gazetesine göre; Larnaka Havalimanı üzerinden yılın ilk 7 ayında 4 milyon 379 bin 372 yolcu, Baf’tan ise Bir milyon 360 bin yolcu seyahat etti.
   2017 yılının aynı döneminde Larnaka’dan seyahat eden yolcu sayısı 4 milyon 139 bin; Baf’tan Bir milyon 360 bin idi. 
   Gazete; yıl sonuna kadar yolcu sayısının 11 milyona çıkmasının hedeflendiğini bildirdi.
   Bu arada Güney Kıbrıs’ın “FIR (Uçuş Bilgi Bölgesi) Hattı”nda 24 saat içerisinde bin 500 uçuş gerçekleştirildiği bildirildi. 
   Fileleftheros gazetesi son günlerde sadece Larnaka ve Baf Havaalanlarında değil, “Lefkoşa FIR Hattı”nda da tarihi rekorların kaydedildiğini belirtti. 
   Çarşamba günü Lefkoşa Rum kesimindeki Uçuş Kontrol Merkezi’nin bugüne kadar yönettiği en yoğun hareketliliğin kaydedildiğini aktaran gazete, 24 saat içerisinde “FIR Hattı”ndan bin 500 uçuş gerçekleştirildiğini aktardı. 
   Buna göre kontrolörlerin kesintisiz olarak saatte ortalama 62-63 uçuşu yönetmek zorunda kaldığını belirten gazete, gayri resmi verilere göre son üç yıl içerisinde “Lefkoşa FIR Hattı”nda hareketliliğin yüzde 50 oranında artış gösterdiğini kaydetti. 
   Gazete geçen yıl yoğun dönemde günde bin 300 uçağın geçişinin olduğu aktardı. 
   Haberde Lübnan, Türkiye ve İsrail’den “Lefkoşa FIR Hattı” içerisinde hareket eden uçakların sayısında büyük artış olduğunu yazan gazete, “FIR Hattı”nda belirli bir yükseklikten geçen uçakların sayısında da artış olduğunu belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473