banner564
banner556

Ocak’ta iki büyük buluşma

Güney Kıbrıs, Netanyahu ile Kral Abdullah’ı ağırlamaya hazırlanıyor

Ocak’ta iki büyük buluşma
Güney Kıbrıs ile Yunanistan’ın, yeni yılın ilk ayında İsrail ve Ürdün ile üçlü görüşmeler yapacağı bildirildi. 
   Fileleftheros gazetesinin haberine göre, Güney Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail arasındaki üçlü görüşme 8 Ocak’ta Lefkoşa’da yapılacak.
  Rum Yönetimi’nin, üçlü görüşme dolayısıyla İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun 
Güney Kıbrıs’a gidecek olmasına ve Güney Kıbrıs ile İsrail arasında imzalanacak ikili anlaşmalara büyük önem verdiği kaydedildi.
   Güney Kıbrıs’ın bir hafta sonra, 16 Ocak tarihinde Yunanistan ve Ürdün ile üçlü görüşme yapacağını kaydeden gazete, bu kez de Ürdün Kralı 2. Abdullah’ın adaya geleceğini yazdı. 
   Gazete, Rum Hükümeti’nin, Ürdün ile yapılacak görüşmelerde önemli anlaşmalara imza atılması arzusu içerisinde olduğunu kaydetti.
   Üçlü görüşmelerin gündeminde enerji konularının bulunacağını kaydeden gazete, bu görüşmeler öncesinde Rum Dışişleri Bakanı Genel Müdürü Aleksandros Zinon’un Atina’ya giderek, Yunan mevkidaşıyla temaslarda bulunduğunu belirtti.

East-Med projesi

    Fileleftheros gazetesi, bir başka haberinde, Doğu Akdeniz’deki doğalgazın denizaltı boru hattıyla Avrupa’ya taşınmasının planlandığı  East Med projesi için imzaların bugün atılacağını yazdı. 
   Habere göre, projede yer alan Güney Kıbrıs, Yunanistan, İtalya ve İsrail’in Enerji Bakanları bugün Lefkoşa’da bir araya gelerek, projenin hayata geçirilmesine yönelik dört ülkenin taahhütlerini dile getirdiği anlaşmayı imzalayacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473