banner564
banner556

‘Ortak mücadelenin parçası’

Rum AKEL Partisi, KKTC’de Koordinasyon Ofisi aleyhindeki eylemlere destek beyan etti

‘Ortak mücadelenin parçası’
 Güney Kıbrıs’taki Komünist AKEL partisinin, KKTC’de “Koordinasyon Ofisi kurulmaması için gösterilen mücadeleye” destek belirttiği haber verildi.
   Haravgi gazetesine göre; AKEL Merkez Komite Polit Büro üyesi ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili Neoklis Silikiotis yaptığı açıklamada “Kıbrıslı Türklerin mücadelesi, Kıbrıs’ın işgalden kurtulması ve vatan ile halkın yeniden birleşmesine yönelik ortak mücadelemizin bir parçasıdır” dedi.
   Silikiotis ayrıca, “Türkiye’nin entegrasyon çabaları karşısında Kıbrıs Türk toplumunun, özellikle gençlerin hareketliliğinin önemli bir başarı elde ettiğini” savundu. 
   Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın başvurusunun ardından, Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararın kısmen de olsa “Reddediyoruz Platformu”nun tezini haklı çıkardığını söyleyen Silikiotis, AKEL olarak “Ankara’nın komploları” karşısında “Kıbrıslı Türklerin mücadelesine” yönelik dayanışmalarını dile getirdi.
   Silikiotis, “Kıbrıs Türk toplumunun asimilasyonuna ve yok olmasına sebep olacak işgal bölgelerinin entegrasyonu karşısında Kıbrıslı Türklerin mücadelesi, Kıbrıs’ın işgalden kurtulması ve vatan ile halkın yeniden birleşmesine yönelik ortak mücadelemizin bir parçasıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473