banner493

Para akıyor

Avrupa pasaportu isteyen yatırımcılar için en uygun ülke Güney Kıbrıs

Para akıyor
banner432

Güney Kıbrıs’ın, Avrupa pasaportu isteyen yatırımcılar için en süratli seçenek olduğu ve bu konuda ciddi başvuruların yapıldığı bildirildi. 
   Pasaport alımı için adaya kaynak artışının hızla arttığına dikkat çeken Haravgi gazetesi, bu konuda  
“Financial Times” gruba bağlı “Professional Wealth Management” dergisinin “Citizenship by Investment” (CBI) endeksini kaynak gösterdi.
   Haravgi’nin “Kıbrıs Aracılığıyla Süratle Avrupa Pasaportu… 13 Ülke Arasında Kıbrıs Avrupa Pasaportu Edinmenin En Çabuk Yolu” başlıklı haberine göre yabancı yatırımcılara; hareket serbestliği, yaşam düzeyi, asgari yatırım meblağı, ülkeye zorunlu geçiş ve/veya daimi konut edinme, vatandaşlık verilmesi için talep edilen süre, istenilen verilere işlenme kolaylığı gibi kriterlere dayalı vatandaşlık verme programı olan 13 ülkenin yer aldığı gösterge, Güney Kıbrıs ve Malta’nın, gözünü Avrupa’ya dikmiş yatırımcılar için ilk seçenek olduğunu ortaya koydu.
   İlgili raporda Güney Kıbrıs’ın, başvuru sahibinden en az 6 ay ikamet izni şartı getirerek ikamet kriterini büyük ölçüde ağırlaştırmış görünmesine rağmen fiilen ispat-ı vücut şartı bulunmadığı, başvuru sahiplerinin, biri biyometrik verilerini teslim etmek diğeri de yemin vermek maksadıyla Güney’i iki kez ziyaret etmesi gerektiğine dikkat çekildi.
    Fileleftheros haberi “Kıbrıs Pasaportu Dünyada 7’nci… Ülkemiz Özgürlükleri ve Yaşam Düzeyi Nedeniyle Puan Kazanıyor” başlığıyla aktardı. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner472

banner460