banner493

Hastalara kolaylık

Açılışı yapılan Cengiz Topel Hastanesi Diyaliz Merkezi, yedi ünite ile günde iki vardiya şekilde hizmet verecek

Hastalara kolaylık
banner432

 Cengiz Topel Hastanesi Diyaliz Merkezi açıldı. 

Güzelyurt Lefke bölgesindeki hastalara yedi ünite ile günde iki vardiya şekilde hizmet verecek merkezin açılışını Sağlık Bakanı Ali Pilli yaptı. 
Yeşilyurt’taki Cengiz Topel Hastanesi’nde hizmete giren üniteyle, ülkedeki diyaliz merkezi sayısı dörde ulaştı.
Pilli, merkezin açılışında yaptığı konuşmada, vatandaşlara her bölgede kaliteli ve eşit sağlık hizmeti sunmak ve sağlıktaki sıkıntıları aşmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. 
Sağlık Bakanı Pilli, devletin yanı sıra sağlık alanına duyarlı vatandaşlar ile sivil toplum örgütlerinin de destek ve katkı sağladığına dikkat çekerek, "Sağlığa yapılan katkı geleceğe katkıdır" dedi.

Oygar: Bölgedeki diyaliz hastalarına kolaylık
Diyaliz Merkezi açılışı nedeniyle düzenlenen törende ilk sözü Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Deren Oygar aldı. Oygar, bölgedeki diyaliz hastaları için hastanede yeni bir ünite açıldığını ifade ederek, bakan ve ekibine teşekkür etti. 
Merkezin, hastalara bölgelerinde hizmet almalarına kolaylık sağlayacağını ifade eden Oygar, dünyada ve ülkede artan böbrek yetmezliği hastalarına işaret etti ve açılışı yapılan merkezin ülkedeki 4. diyaliz ünitesi olduğunu söyledi. 

Hıdıroğlu: Hizmet ünitesine kavuştuk
Cengiz Topel Hastanesi Başhekim Dr. Zafer Hıdıroğlu da, hastanenin yeni bir hizmet ünitesine kavuştuğunu belirterek, bundan sevinçli ve gururlu olduklarını söyledi.
Hıdıroğlu, bu hizmetin şimdi kendi bölgelerindeki hastanede verilmesinin güzel olduğunu kaydetti. 

Pilli: Sağlığa katkı, geleceğe katkıdır
Sağlık Bakanı Ali Pilli de, merkezin bölgeye kazandırılmasından mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, bölgede önemli bir adım attıklarını söyledi. 
Pilli, hastanede açılan merkezin hastalara bölgesinde yerinde hizmet yanında Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin de yükünü azaltacağını belirterek, merkezin yedi diyaliz makinesiyle günde iki vardiyada hizmet vereceğini kaydetti. 
"Sağlığa katkı geleceğe katkıdır" diyen Pilli, "Katkı yapan herkese teşekkür ederim" diye konuştu. 
Pilli, Güzelyurt ve Lefke’nin sağlık alanında da bir olduğunu ve Güzelyurt Sağlık Ocağı ile Cengiz Topel Hastanesi’nin iyi bir iş birliği yakalandığını ifade ederek, sağlık hizmeti kalitesinin arttığını söyledi. 
Bölgede kalıcı hizmetler ve doktorlar hedefiyle çalıştıklarını ifade eden Pilli, "İleriye yönelik adımları, var gücümüzle atarak sıkıntıları çözeceğiz. Sağlık ülke genelinde bir bütündür. Karpaz’da da bu sorunları çözeceğiz" dedi. 
Sağlık Bakanı Pilli, konuşmasının ardından merkezin açılışını yaptı ve merkezde tedavisi süren hastaları ziyaret ederek, sohbet etti ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 07:34
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460