Şartlı davet

Rum Ulusal Konseyi’nde yer alacak parti başkanları ‘Gizlilik Anlaşması’ imzalayacak

Şartlı davet
banner432
 Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, Ulusal Konsey’in faaliyet göstereceği çerçeveyi hazırladığı ve parti başkanlarına göndereceği bir mektupla ayrıntıları ileteceği bildirildi.
   Politis ve diğer gazeteler, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in Ulusal Konsey toplantıları sonrasında yaşanan sızmaları önlemek amacıyla konseyin toplanması ve işleyişine ilişkin yeni öneriler hazırladığını yazdılar.
   Gazete, Anastasiadis’in konsey toplantılarına sadece parti başkanlarının katılmasını öngördüğünü, şartlarını kabul etmeyecek parti başkanlarının konsey toplantılarına katılamayacaklarını vurguladı.
   Habere göre Anastasiadis, pazartesi günü bir televizyon programına yaptığı açıklamada, Ulusal Konsey’in yeni oluşum ve işleyiş şekli için konseye sadece parti başkanlarının katılmasının yanı sıra parti başkanlarının “gizlilik anlaşması” imzalamalarını öngördüğünü belirtti.
    Şartlarını kabul etmeyen başkanların konsey toplantılarına katılamayacaklarını vurgulayan Anastasiadis, gizliliğin korunması yönünde başka önlemler de alacaklarını belirtti ancak ayrıntılara yer vermedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 10:36

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460