banner493

‘Sizi canlı yakacağız’

1963-64 yıllarında Kıbrıslı Türklere yönelik saldırıları deşifre eden Politis gazetesine Rum askerinden açık tehdit

‘Sizi canlı yakacağız’
banner432

  Rum teröristlerin 163-64 yıllarında Kıbrıslı Türklere yönelik saldırılarını deşifre eden Politis gazetesine yönelik tehditler devam ediyor. Bu kez sözleşmeli bir ordu mensubunun gazete yönetimini ölümle tehdit ettiği ve “Sizi canlı canlı yakacağız” dediği bildirildi.

   Gazete “Sizi Canlı Canlı Yakacağız” başlığı atlında verdiği haberinde, RMMO’da Sözleşmeli Er olarak görev yapan bir kişinin, gazetenin “Facebook” sayfasında, gazetecilere yönelik tehditler içeren yorumlar ve mesajlar gönderdiğini, Rum makamların da soruşturma başlattıklarını yazdı.
   Geçtiğimiz Pazar günü “Politis” gazetesinde yer alan ve 1964 yılında Pile’de Kıbrıslı Türklerin öldürülmelerine ilişkin haber üzerine RMMO’da sözleşmeli personel olarak görev yapan “Haralambos Zinonos” isimli bir kişinin, gazetenin Facebook sayfasında yorum yaparak, gazetecileri yakmakla tehdit ettiğini belirten gazete, söz konusu şahsın, daha sonra yine aynı sayfaya yaptığı yorumda, tehditleri iş yerindeki bir başka kişinin, telefonu açıkken kendisiymiş gibi yazdığını savunarak, özür dilediğini aktardı.
   Gazete, söz konusu tehditlerin ilgili makamlara iletildiğini, Rum Savunma Bakanı Savvas Angelidis ve Rum polisinin hemen harekete geçerek şahıs hakkında soruşturma başlattıklarını da vurguladı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 12:13
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460