banner564
banner556

Yargıdan çok sert uyarı

Güney Kıbrıs’ta 8 ve 11 yaşındaki kız çocuklarına cinsel şiddet ve tecavüzde bulunan Rumlardan birine 11, diğerine 20 yıl hapislik verildi

banner587
Yargıdan çok sert uyarı
Rum Ağır Ceza Mahkemesi, küçük yaşta iki kıza cinsel şiddet ve tecavüzde bulunan bir kişiye 11 yıl, diğerine de 20 yıl ağır hapis cezası verdi. Mehkeme, bu tür suç işleyenlere en ağır cezanın verileceği uyarısında bulundu.
   Fileleftheros gazetesi, Lefkoşa Rum Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen iki ayrı davada verilen gerekçeli kararları geniş ölçekte aktardı.
   Haberde, kız kardeşinin 11 yaşındaki kızına cinsel şiddet ve tecavüzde bulunan 31 yaşındaki kişinin 11, birlikte yaşadığı kadının 7 buçuk yaşındaki kızına cinsel şiddet ve tecavüz ederek kalıcı bedensel ve psikolojik hasara neden olan 35 yaşındaki kişiye de 20 yıl hapis cezası verildiği kaydedildi.
Baf Kaza Mahkemesi’nde de 8 yaşındaki iki erkek çocuğa cinsel istismarda bulunan 56 yaşındaki kişi ile ilgili davanın devam etmekte olduğuna dikkat çekildi.
   Gazete 28 ve 41 yaşındaki iki kişinin çocuk pornosu içerikli veri bulundurma, bunları depolama ve paylaşma suçlarından tutuklandığını, tutuklamanın da küçük yaşta bir çocuğun şikayeti üzerine yapıldığını haber verdi.
   Habere göre yaşı belirtilmeyen çocuk Rum Elektronik Suçlarla Mücadele Bürosu’na yaptığı şikayette, 28 ve 41 yaşındaki kişilerin sosyal medya platformu üzerinde sohbet ederken kendisinden cinsel içerikli görüntü ve videolarını göndermeye zorladıklarını, kendisinin de gönderdiğini söyledi.

Limasol’da cinayet

   Bu arada,  Limasol’un Yermasoya yöresindeki bir tavernada öğle üzeri cinayet işlendiği, Ernesto Leonidi (E/47) isimli “Pontuslu Rum”un yakın mesafeden ateş edilerek öldürüldüğü bildirildi.
   Habere göre Leonidi, iki arkadaşıyla birlikte 14.00 sıralarında yemek yemek  için Yermasoya’daki tavernaya gitti. İki arkadaşı sipariş vermek üzere içeri girdi, bu anda telefonla konuşan Leonidi’nin yanına üç kişi gelerek ateş etti. Leonidi’nin başına ve göğsüne 4 kurşun isabet etti. 
   Polis cinayetin, “eski hesapları kapatmak” maksadıyla  planlı işlendiğine inanıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473