101 tane de satmış

Öğrenci yurduna baskın düzenleyen polis, Muhammed’in odasında 99 tane uyuşturucu hap buldu

101 tane de satmış
banner432
Çiğdem AYDIN
Başkent Lefkoşa’ya bağlı Haspolat’ta faaliyet gösteren bir öğrenci yurduna baskın yapan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Ekipleri, Muhammed Güner isimli öğrencinin tasarrufunda 99 adet uyuşturucu hap ele geçirdi. Üniversite öğrencisi Muhammed Güner’in odasında bulunan haplar analiz için devlet kimya laboratuvarına gönderilirken zanlı Güner de gözaltına alındı. Zanlının Türkiye’den 200 hap getirdiği ve bu haplardan 101 tanesini başka öğrencilere sattığı öne sürüldü. 

Hapları Türkiye’den getirmiş…
Hakkında soruşturma başlatılan zanlı dün tutuklama talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada zanlı hakkındaki iddiaları aktaran polis, 13 Mayıs 2016 tarihinde Haspolat’ta bir öğrenci yurdunda yapılan aramada zanlı Güner’in odasında 99 adet uyuşturucu hap bulunduğunu söyledi. Polis, gözaltına alınan zanlının polisteki sorgusunda hapları Türkiye’de 200 adet olarak aldığını ve Ercan Havaalanı’ndan ülkeye soktuğunu itiraf ettiğini belirtti.

Hapları alanların da başı dertte…
Polis, zanlının 200 adet hapın 101 tanesini başka şahıslara verdiğine yönelik ifade verdiğini belirterek, hapları alan şahısların da aranmakta olduğunu açıkladı. Polis, Türkiye’den getirilen 200 hapın 101 tanesinin arandığını, soruşturmanın sürdüğünü belirterek zanlının soruşturma aşamasında 3 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme zanlı hakkında 3 gün tutukluluk emri verdi.
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2016, 09:55

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER