banner493

2 Ekim son gün

İnsan Ticaretine Karşı Birlikte Mücadele Programına teklif kabul edilecek

2 Ekim son gün
banner432

 Avrupa Komisyonu’nun Kuzey Kıbrıs’taki insan ticaretinin önlenmesi ve bu konudaki farkındalığın artırılmasını amaçlayan 1 milyon Euro’luk “İnsan Ticaretine Karşı Birlikte Mücadele” hibe programı için 2 Ekim’e kadar teklif kabul edileceği açıklandı.

AB Program Destek Ofisi’nden yapılan açıklamada, teklif çağrısının temel hedeflerinin, insan ticaretini önleme ve farkındalığı artırmak, mağdurların haklarına erişimlerini iyileştirmek ve insan ticaretinin her türü ile ilgili bilgiyi artırıp, etkin ve eş güdümlü müdahaleyi geliştirmek olduğu belirtildi. 
Çağrı, 200 bin Euro’luk “paydaşların koordinasyonunu ve insan ticaretine karşı eylemlerin etkinliğini artırmak için bir platformun oluşturulması ve yürütülmesine destek” ve 800 bin Euro’luk “Kuzey Kıbrıs ve / veya Kıbrıs genelinde insan ticaretini önlemeyle ilgili eylemlere / girişimlere destek” olmak üzere 2 kısımdan oluşuyor.
Seçilen projelerin, kısımlarına bağlı olarak, 60 bin Euro ile 300 bin Euro arasında değişen miktarlarda AB hibeleriyle destekleneceği kaydedildi.
Başvuru rehberi ile başvuru paketine, 152154 referans numarası ile https://bit.ly/2Kiy868 linkinden erişilebilecek.
İnsan Ticaretine Karşı Birlikte Mücadele Hibe Programı ile ilgili bilgilendirme toplantılarına kayıt için 392 22 83 265 numaralı telefondan veya info@tcceugrantsupport.eu adresinden AB Hibe Destek Ekibi’ne ulaşılabilecek.
Bilgilendirme toplantıları hakkında daha fazla bilgiye www.abbilgi.eu, www.facebook.com/ABBilgi; www.facebook.com/ec.cyprus ve //www.tcceugrantsupport.eu adreslerinden erişilebilecek.
İnsan Ticaretine Karşı Birlikte Mücadele Hibe Programı Teklif Çağrısı ile ilgili daha fazla bilgi için SRSS-THB@EC.EUROPA.EU adresinden iletişime geçilebiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 11:56
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner473

banner460