banner493

İkisi de tutuklandı

Girne’de birçok evden hırsızlık yaptıkları öne sürülen Ali Akçam ile Gökhan Doğan İskele’de yakalandı

İkisi de tutuklandı
banner432

 Suna ERDEN

Girne bölgesinde birçok evden hırsızlık yaptıkları öne sürülen Ali Akçam ile Gökhan Doğan önceki gün İskele’de tespit edilerek gözaltına alındı. Zanlıların Girne’de birçok evden hırsızlık yaptıkları belirtilirken, Akçam’ın evinde çalıntı kahve makinesi bulunduğu kaydedildi. Ayrıca zanlıların dört araç kiraladıkları ve yapılan GPS incelemesinde araçların Girne, Lapta, Çatalköy, Karşıyaka ve Esentepe bölgelerinde hırsızlık amacıyla girilen 12 ikametgâhın çevresinde bulunduklarının tespit edildiği açıklandı. Haklarında soruşturma başlatılan iki zanlı dün tutuklama talebiyle Girne’de mahkemeye çıkarıldı.  

Girne’de çalınanlar Mağusa’da bulundu
Soruşturmayı yapan polis, iki zanlının 2018 yılı Mayıs ve Haziran ayları içerisinde Girne meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili tutuklandıklarını söyledi. Polis, Ali Akçam’ın evinde yapılan aramada çalıntı kahve makinesinin tespit edildiğini belirtti. Girne bölgesinde birçok evden çalınan çeşitli marka ve ebatlarda televizyonların Mağusa’da faaliyet gösteren ikinci el eşya satış dükkânında bulunarak emare alındığını kaydeden polis, zanlıların 4 ayrı işletmeden araç kiraladıklarını, araçların üzerindeki GPS cihazlarını incelediklerini ifade etti.
Polis, yapılan inceleme neticesinde zanlıların söz konucu araçlar ile Girne, Lapta, Çatalköy, Karşıyaka ve Esentepe bölgelerinde hırsızlık amacıyla girilen 12 ikametgâhın çevresinde bulunduklarının tespit edildiğini açıkladı. 

Kayıp emareler aranıyor
Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın halen devam ettiğini belirten polis, kayıp birçok emare ve aranan bir şahıs olduğunu ve birçok kişiden ifade temin edilmesi gerektiğini kaydetti. Polis, zanlıların tutuklu kalmasını talep etti. 
Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhine soruşturma maksatlı 7 gün tutukluluk emri alındı. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460