banner564
banner556

20 kahraman KKTC'de

Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan Sivaslı gaziler, 44 yıl sonra savaştıkları topraklara geliyor

20 kahraman KKTC'de
Türkiye’nin Sivas ilinde yaşayan 20 Kıbrıs gazisi, belediyenin organizasyonuyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine (KKTC) geliyor. 
Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, geziye katılacak gazileri makamında kabul eden Belediye Başkanı Sami Aydın, gazilerin yaşadığı heyecanı kendisinin de paylaştığını belirtti.
Gazileri iki grup halinde KKTC'ye göndereceklerini aktaran Aydın, "Programı Afrin Zeytin Dalı Harekatı’ndan önce planlamıştık. Gazilerimizin talepleri üzerine Sivas'taki Kıbrıs gazilerimizin tamamını davet ettik. Bunların sadece 40'ı katılabileceklerini bize bildirdi. Biz de iki grup şeklinde bu ziyaretimizi gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı. 
Aydın, programın Zeytin Dalı Harekatı'na denk gelmesinin geziye ayrı bir önem kattığını da vurguladı.
Muharip Gaziler Derneği Başkanı Fuat Ahıskalı da Zeytin Dalı Harekatı'nda canını dişine takarak karda, çamurda, yağmurda, vatan ve bayrak için canını veren şehitler ile tüm şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere ise uzun ömürler diledi. 
Terörü ve destekçilerini lanetlediğini belirten Ahıskalı, "Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44. yıl dönümündeyiz. Aradan 44 yıl geçmesine rağmen oradaki arkadaşlarımızı unutmuyoruz. Kıbrıs'ta 500 şehidimiz var. Arkadaşlarımızın şehit düştüğü yerlere gideceğiz." diye konuştu.
Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Hızal da programın gaziler için büyük bir şans olduğunu dile getirdi. 
Gazilerin bugün KKTC’de temaslara başlaması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner465