534 sanayici eğitim aldı

Kuzey Kıbrıs ürünlerinin tanıtılması ve pazarlanması amacıyla ihracat web portalı oluşturuldu

534 sanayici eğitim aldı
banner432

Rahme ÇİFTÇİOĞLU

Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın “A’dan Z’ye Güçlü Sanayiciler” sloganıyla oluşturduğu proje kapsamında KKTC’deki 500’ü aşkın sanayici farklı konu başlıklarında eğitim alırken, Kuzey Kıbrıs ürünlerinin tanıtılması ve pazarlanması amacıyla ihracat web portalı oluşturuldu.
Eğitimler ve web portalı, KKTC’deki sanayi sektöründeki firmaların kurumsal altyapılarının güçlendirilmesini, ihracat kapasitelerinin geliştirilmesini ve yerli ürün standartlarının uluslararası standartlara ulaştırılmasını hedefleyen proje kapsamında yapıldı.
Türkiye Cumhuriyeti (TC) Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından finanse edilen ve TC Çukurova Kalkınma Ajansı teknik desteği ile Ekonomi ve Enerji Bakanlığı tarafından yürütülen 2014 yılı Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı kapsamında desteklenen, 23 Mart 2015’te tanıtılan projenin tamamlandığı duyuruldu. Bu kapsamda, KTSO’da bir basın toplantısı düzenlendi ve proje kapsamında yapılanlar anlatıldı.
Basın toplantısında KREDO Muhasebe ve Danışmanlık Şirketi’nin 534 sanayiciye, 356 saat eğitim verdiği açıklandı.

20 farklı başlıkta eğitim verildi
Eğitimler için “Yönetim Sistemleri ve Belgelendirme Programları”, “İhracat ve Dış Ticaret” ve “Kurumsal Gelişim Programları” ana konuları belirlendi. Sanayiciler, bu ana konular doğrultusunda oluşturulan “Sanayide Enerji Verimliliği”, “Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama”, Üretim Planlama ve Stok Kontrol Teknikleri”, “Ambalaj/Etiket ve Ürün Sunumu” gibi 20 farklı başlıkta eğitim aldı.
Sektörel farkındalık konusunda düzenlenen seminer ise tarımsal ürünlerin sanayileşmesi kümeleme ve dünyadaki gelişmelerle ilgili oldu. Eğitimler 44 gün, seminer ise yarım gün sürdü.
Basın toplantısında yürüttükleri proje konusunda KTSO Başkanı Ali Çıralı, KREDO Muhasebe ve Danışmanlık adına konuşan Evren Erk, Cyprus Products adını taşıyan ihracat portalını hazırlayan Niyel Technologies Ltd. adına konuşan Nihat Yılmaz proje hakkında bilgi verdi

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 09:24

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER