6 ay yatacak

Evinde Hintkeneviri yetiştirme suçundan yargılanan Yuliya, kanser hastası olması ve uyuşturucuyu ‘ağrı kesici’ olarak kullanması nedeniyle cezasını hafifletti

6 ay yatacak
banner432
Melin DOBRAN
Kazakistan uyruklu Yuliya Yachshenko’nun, Girne-Karakum bölgesindeki ikametgahında geçen Mart ayında yapılan aramada 30 kök ekili hintkeneviri bitkisi ile kurutulmuş hintkeneviri türü uyuşturucu bulunmuştu.
Narkotik ekiplerinin operasyonundan sonra mahkemeye çıkarılarak tutuklanan Yuliya Yachshenko hakkındaki dava karara bağlandı. Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık 6 ay hapse mahkûm edildi.
Düriye Elkıran başkanlığında Yargıç Mesut Mesutoğlu ve Yargıç Hasan Dağlı'dan oluşan Girne Ağır Ceza Heyeti, sanığın uyuşturucu maddeleri ziraat ederken ticari amaç gütmediğini, kanser hastası olan sanığın hastalığından dolayı oluşan ağrılarının hafiflemesi için uyuşturucu kullandığını söylediğini belirtti. 

Hastalık raporlar emare olarak sunuldu
Sanığın hastalığına dair tüm doktor raporlarının mahkemeye emare olarak sunulduğunu belirten heyet, sanık hakkında karar verirken bu hususun değerlendirildiğini kaydetti. Uyuşturucu madde ziraatı ve tasarrufunun çok ciddi suçlar olduğunu ancak her suçun kendi olguları içinde değerlendirildiğini belirten heyet, sanığın sabıkası oluşu, ticari amaç gütmemesi ve hastalığının bir bütün olarak değerlendirdiklerini ifade ederek sanığa 6 ay hapis vermeyi uygun gördüklerini açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 09:40

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER